Представники Міністерства оборони підготували законопроєкт про демобілізацію, але Генеральний штаб Збройних сил України не підтримує цей документ, мотивуючи це тим, що його ухвалення і реалізація “призведе до одномоментного звільнення зі служби понад сотні тисяч досвідчених військових”.
У матеріалі “УП” наводять офіційні відповіді Міноборони і Генштабу ЗСУ з цього приводу.
“Законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану вже готовий. Однак Генеральний штаб ЗСУ не підтримав документ, тому урядовці не зареєстрували його в парламенті”, – повідомили представники Міноборони ще наприкінці січня 2025 року.
У поясненні зазначають, що якщо Верховна Рада ухвалить цей проєкт, доведеться одномоментно демобілізувати “значну кількість військовослужбовців, що призведе до суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів”.
Читайте також: Зеленський пояснив неможливість проведення демобілізації: якщо завтра половина людей піде додому – Путін нас уб’є всіх
За словами кількох співрозмовників видання у парламенті, йдеться про 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів.
Повідомляється, що видання актуалізувало свій запит до Міноборони щодо “демобілізаційного” законопроєкту 27 березня.
“Наразі відповідь не надійшла”, – йдеться у матеріалі.

Читайте також: Нардеп Федієнко розповів, що Міноборони має три варіанти законопроєкту про демобілізацію
Водночас зазначають, що члени Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки також попросили міністерство “поінформувати, як триває підготовка документа”.
“Від джерел у парламенті УП отримала відповідь МОУ. Ситуація не змінилася – проєкт готовий, але Генштаб проти”, – пише видання.
Нагадаємо, що Міністерство оборони України розробило новий механізм ротації на фронті, який передбачає “кілька місяців відпочинку” для військового після 90 днів безперервної служби та участі в бойових діях. Це має стати альтернативою закону про демобілізацію.