Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що діяльність правоохоронних органів у так званій справі Гринкевичів призводить “до відлякування бізнесу від співпраці з державою”.
Про це він сказав в інтерв’ю в ефірі телемарафону.
Міністр вважає, що зрештою це виливатиметься в те, що наступні державні закупівлі будуть обходитися платникам податків все дорожче.
“В мене дуже не популярна думка з приводу Гринкевичів. В мене є шкурний інтерес, я намагаюсь на всьому економити державні кошти. Ми як Мін’юст теж закуповуємо дуже багато всього: закупівлі на мільярди. І коли я розумію, що постачальників держави активно тягають по в’язницях – це означає, що конкуренція на закупівлях зменшиться. В мене, зокрема, їх стане менше. Бо кожна людина, при здоровому глузді, якщо має можливість щось не постачати державі і взагалі не торкатися держави, вона ніколи цього не робитиме. Білий бізнес силою ми не заставимо зайти на тендер, де закупівлі проводять органи державної влади. З різних мотивів: вони бояться корупції, вони бояться, що їх правоохоронці почнуть тягати, навіть, якщо вони білі і чесні. І коли вони дивляться по телевізору, як когось з голим торсом тягають і мордою в асфальт кладуть, то їм це не дуже подобаються”, – прокоментував міністр.
Малюська додав, що якщо факт крадіжки кимось і чогось на закупівлі доведений, тоді, “звичайно, що має бути відповідальність”.
“Що для мене було поганим в цій історії? Моє суб’єктивне враження, що, якщо ви спитаєте бізнес, експертів, кого завгодно: а за що конкретно вони в СІЗО? В чому конкретно їх звинувачують, крім того, що вони Гринкевичі, і, крім того, що вони щось поставляли? Чіткої відповіді не буде. Вам скажуть, що напевно корупція, але напевно і ні, тому що на передачі грошей нікого не взяли, наскільки я розумію”, – зазначив міністр юстиції.
Справа Гринкевичів: що відомо
Наприкінці грудня 2023 року правоохоронці затримали львівського бізнесмена, який пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. Джерело у правоохоронних органах підтвердило “Суспільному”, що йдеться про Ігоря Гринкевича – одного з найбільших постачальників Міністерства оборони України. Згодом Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в розмірі понад 420 мільйонів гривень. Станом на 8 січня підприємець лишається під арештом.
Читайте також: Голова Львівської ОВА розповів про зв’язок з Гринкевичем, який розкрав мільярд на закупівлях для ЗСУ
Згодом у Міноборони заявили про розірвання усіх договорів, укладених з компаніями Гринкевичів. Таке рішення прийняли після оприлюднення інформації про можливу протиправну діяльність львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який є одним із найбільших постачальників Міноборони.
Роман Гринкевич – син львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича – у соцмережі Instagram 9 січня написав, що діяльність його родини відбувалася в рамках чинного законодавства. Сам скандал він назвав “замовним”.
Читайте також: Справа Гринкевича: суд зменшив суму застави і лишив фігуранта під вартою до середини квітня