Лубінець про важкохворих українських полонених у РФ
Фото: Facebook

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець хоче представити парламенту детальний звіт щодо порушень ТЦК та СП під час мобілізації громадян.

Про це він повідомив на своїй сторінці в соцмережі Telegram.

Лубінець додав, що поки що пропозиція його виступу зі звітом не набрала достатньої кількості голосів у Верховній Раді, але він готовий у будь-який момент прийти і прозвітувати.

“За результатами численних звернень громадян можу чітко констатувати: порушення прав людини з боку працівників ТЦК та СП набули системного та масового характеру. Складається враження, що незаконні затримання та побиття від представників ТЦК стали новим вірусним трендом, який не зупинити без жорсткої реакції держави”, – зазначив він.

Офіс омбудсмена фіксує не просто окремі порушення, а відверті прояви насильства та зловживання владними повноваженнями. Серед найбільш кричущих випадків:

  • Фізичне насильство та непоодинокі випадки побиття. Наявні ситуації, коли групи людей силоміць затримують на вулицях, у торгових центрах, біля метро, застосовуючи грубу фізичну силу.
  • Збивання людей на дорогах. Надходять повідомлення про випадки, коли працівники ТЦК та СП навмисне спричиняють ДТП, щоб примусово зупинити велосипедистів або мотоциклістів.
  • Позбавлення права на правовий захист. Працівники ТЦК та СП не допускають адвокатів до затриманих, перешкоджаючи їм скористатися своїми законними правами.
  • Приховування інформації про затриманих громадян. Родичі та правозахисники не можуть отримати інформацію про місце перебування затриманих, що є прямим порушенням прав людини.
  • Недопущення представників Уповноваженого ВРУ з прав людини. Через недопуск вони не можуть здійснювати контроль за дотриманням прав затриманих, що перешкоджає ефективному захисту громадян.
  • Примусове підписання документів. Є численні свідчення, що людей змушують підписувати повістки або інші документи без роз’яснення їх змісту та правових наслідків.
  • Затримання без належних підстав. Відомі випадки, коли мобілізаційні заходи застосовувалися до осіб, які мають законні підстави для відстрочки або взагалі не підлягають мобілізації (студенти, люди з інвалідністю, громадяни, що доглядають за важкохворими родичами тощо).

“Системність та масштабність цих порушень потребують термінових рішень на державному рівні задля забезпечення додержання прав людини в межах мобілізаційного процесу. Дякую за увагу до цієї теми та розуміння, що мобілізація має відбуватися з додержанням прав людини”, – наголосив він.

Нагадаємо, нещодавно Лубінець заявив, що цьогоріч порушення прав людини з боку працівників ТЦК лише зростає. Спостерігається тенденція звернень і висвітлених в медіа випадків порушень прав під час мобілізаційних заходів.

Подібні

Свириденко підтвердила, що Україна отримала від США проєкт угоди про корисні копалини

Консультації з парламентом відбудуться “в разі необхідності”

Путін готовий застосувати ядерну зброю, але українці можуть битися навіть “голіруч”: розвідка США оприлюднила свій звіт

“Український народ і військові були недооціненими”

Столичний “смотрящій” Комарницький втік з України за сприяння правоохоронців і у супроводі авто “вантаж 200”, – розслідування УП

Нині ексдепутат перебуває з родиною у Відні

Стало відомо, кого СБУ вдалося ліквідувати під час повномасштабної війни

З початку повномасштабної війни в Україні СБУ ліквідувала низку воєнних злочинців і…