Китай підтримав перемир'я в Україні
Фото: Взято з відкритих джерел

Китай вважає, що посилення російських санкцій США не сприятимуть врегулюванню “українського конфлікту”.

Про це під час брифінгу заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь, коментуючи пропозицію американського сенатора Ліндсі Грема встановити 500% мито проти Росії та її партнерів.

Натомість Пекін вважає, що завершити війну в Україні можна лише шляхом діалогу та переговорів. Тому Китай виступає проти санкцій для РФ.

“Китай рішуче виступає проти будь-яких незаконних односторонніх санкцій та юрисдикції “довгої руки”. Тому тарифні війни і тиск не допоможуть вирішенню проблеми. Ми вважаємо, що діалог та переговори – єдиний шлях до врегулювання “української кризи” (так у КНР називають російську війну проти України”, – зазначив Лінь.

Також він традиційно повторив, що Пекін завжди займав чітку та однозначну позицію в українському питанні. Як відомо, Пекін показує нейтралітет стосовно російсько-української війни.

“Сподіваємося, що всі сторони сприятимуть створенню сприятливої атмосфери для політичного врегулювання “української кризи”. А також створять необхідні умови та будуть робити більше конструктивних кроків для примирення і сприяння переговорам”, – додав китайський дипломат.

Китай та РФ

Китай підтримує РФ у війні проти України з низки стратегічних, економічних та геополітичних причин, хоча його позиція часто характеризується як обережна та двояка. Пекін утримується від прямого засудження російської агресії в ООН та часто використовує тези російської пропаганди. 

Лідер Китаю Сі Цзіньпін після переговорів із російським диктатором Володимиром Путіним підтримує наратив Кремля щодо війни в Україні та підписує угоди про поглиблення стратегічного партнерства. Торговельний оборот між Росією та Китаєм значно зріс з 2022 року (приблизно на 30% щорічно). Адже Китай надає Росії значну економічну допомогу, частина якої фінансує оборонні потреби та виробництво зброї.

Попри офіційні заяви про не постачання військових технологій, факти свідчать про протилежне. Китайські компанії співпрацюють з російськими у виробництві дронів та постачають компоненти подвійного призначення.

Китай намагається позиціонувати себе як нейтральну сторону та посередника у конфлікті, пропонуючи власні “мирні плани”. Однак ці пропозиції часто критикуються за відсутність чіткого засудження агресії та врахування лише російських інтересів. Варто також зазначити, що хоча Китай підтримує Росію, адже його політика є прагматичною і спрямована на власні довгострокові інтереси.

Нагадаємо, Україна запровадила санкції проти китайських компаній, чиї компоненти знайшли у запущених Росією “шахедах” після масштабної атаки 4 липня. Київ працює з партнерами із санкційної коаліції для подальшого запровадження обмежень проти китайських виробників.

Також The Economist писав, що Китай став найважливішим постачальником допомоги для РФ. Серед такої допомоги може бути й летальна зброя.

Про участь Китаю у війні, зокрема громадян цієї країни, повідомлялося вже неодноразово. На фоні цього Китай закликав Україну “не робити безвідповідальних заяв” про участь його громадян у війні.

Читайте також: Китай продемонстрував нову зброю, яка здатна “вимикати” електрику на великих територіях – як це працює

Подібні

Прикордонники успішно знищили гармату, ворожу піхоту та “буханки” РФ на Харківщині

Це суттєво підірвало можливості ворога щодо перевезення особового складу та постачання

Трамп розглядав можливість передачі Україні ракет Tomahawk, що здатні долетіти до Москви, – The Washington Post

Трамп питав у Зеленського, чому Україна не б’є по Москві чи Пітеру

ДБР проводить обшуки у голови Центру протидії корупції Шабуніна: що відомо

У ЦПК наголосили, що обшуки проводять без ухвали суду

У Києві не буде ізраїльської системи оповіщення про ракетну небезпеку: Ткаченко назвав причину

“Військові не вважають цей формат технічно доцільним”