Україна у майбутньому має стати повноправним членом НАТО, а не просто привілейованим партнером. Тому заснування Ради Україна – НАТО має супроводжуватися чітким кроком, який наблизить державу до членства.
Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, яку він зробив після розмови з німецькою колегою Анналеною Бербок.
“Заснувати у Вільнюсі Раду Україна – НАТО без рішучого кроку до членства – все одно що надати танк без гармати. НАТО потрібна Україна як держава-член Альянсу, а не просто привілейований партнер”, – наголосив міністр.
Водночас Кулеба висловив вдячність німецькій стороні за підтримку.
Нагадаємо, що напередодні генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що на саміті НАТО у Вільнюсі в липні союзники висловлять рішучу підтримку Україні не тільки на словах, а й на ділі.
Гарантії безпеки або членство України в НАТО
Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Расмуссен заявив, що деякі країни Альянсу можуть відправити свої війська на допомогу Україні.
Расмуссен зазначив, що це може статися у випадку, якщо НАТО не дадуть Києву дієвих гарантій безпеки на саміті у Вільнюсі, який відбудеться у липні. За його словами, надзвичайно важливо, щоб Україні були надані письмові гарантії безпеки, переважно ще до саміту, можливо поза рамками Альянсу.