Під час останніх атак на Україну, РФ застосувала “Шахеди” власного виробництва. Про це свідчать рештки безпілотників, в яких виявили російські деталі.
Про це повідомляє ГУР в Telegram.
“Після останніх атак “Шахедів” ми виявили в них елементи, які вказують на те, що фінальний етап збору цих БПЛА відбувається вже на території Росії. Про це зокрема свідчить збільшення кількості російських деталей в дронах. І, крім того, ми маємо плани агресора, якими передбачено нарощення виробництва “Шахедів” на території РФ”,- йдеться у повідомленні.
Обсяги виробництва безпілотників у РФ
Під час однієї з російських виставок ВПК заявили, що Москва хоче освоїти приблизно 60 БПЛА різних модифікацій до 2030 року.
За словами представника ГУР Міноборони генерала-майора Вадима Скібіцького, попередні дані ГУР свідчать про те, що росіяни запланували у другому півріччі цього року виготовити 1300 одиниць дронів “Герань-2”, тобто “Шахедів”. У них планують використовувати комплектуючі як іноземного, так і власного виробництва.
Разом із тим, Скібіцький вважає, що Росія на сьогодні не здатна виготовляти таку кількість БПЛА.
Читайте також: В Білому домі мають докази, що у РФ будують завод з виробництва іранських дронів
“Наразі розвідка збирає дані про фактичну потужність розгорнутого ворогом виробництва, про те, де саме вони збирають ці дрони і які підприємства на території РФ беруть участь у поставці деталей”, – зазначив Скібіцький.
Він зазначив, що Росія від початку весни змогла наростити виробництво ракет.
“Зокрема, у серпні росіяни хочуть випустити близько 118 ракет “Кинджал”, “Іскандер-М”, “Іскандер-К”, “Калібр”, Х-101 і модифікованих Х-22 (Х-32). Крім шести “Кинджалів”, росіяни загалом запланували виробити в серпні 30 балістичних ракет “Іскандер-М”, 12 крилатих “Іскандер-К”, 20 “Калібрів”, близько 40 Х-101. Крім того, вони вдосконалюють крилаті ракети Х-22, перероблені зразки мають новий індекс − Х-32. За нашими даними, росіяни можуть поставляти не більше 10 одиниць таких модернізованих ракет щомісяця”, – розповів Скібіцький.
Про запас ракет в РФ
За даними ГУР, наразі в арсеналі РФ залишається 585 ракет з радіусом дії понад 500 кілометрів. Серед них зокрема, приблизно 270 “Іскандерів”, 140 “Калібрів”, близько 100 одиниць Х-101, Х-555 і Х-55 з бойовою частиною. Крім того, в окупантів є близько 75 аеробалістичних ракет “Кинджал” та 150 ракет Х-22, які росіяни прагнуть вдосконалити.
Скібіцький додав, що через обмежені запаси та виробництво певних видів ракет Росія “змушена переглядати тактику ударів”.
Читайте також: Британська розвідка виявила масштабні поставки іранських дронів до РФ
“Окупанти чергують різні класи ракет, більш ретельно вибирають цілі та значну увагу приділяють визначенню маршрутів прольоту крилатих ракет та БПЛА, щоб оминути українську ППО”, – зазначив Скібіцький.
У ГУР вважають, що зміна тактики ракетних обстрілів може бути пов’язана з наміром окупантів накопичити озброєння перед осінньо-зимовим періодом, аби знову атакувати енергосистему України.
Однак, на думку Скібіцького, таких масованих обстрілів, як це було минулого жовтня, листопада, грудня, коли росіяни випускали по 70-100 ракет одночасно – найімовірніше, вже не буде.
Раніше повідомлялося, що Україна готова нарощувати виробництво зброї. Іноземні виробники заявляють про готовність починати виробництво на території країни.
У серпні 270 ударних дронів українського виробництва відправили на фронт для ЗСУ. Це коптери, які можуть нести до 15 кг корисного навантаження.
Читайте також: Іран “вдосконалив” свої безпілотники для РФ: у CNN розповіли подробиці