Брукс Ньюмарк — бізнесмен, філантроп, політик і борець за соціальні реформи. Ньюмарк — однопартієць Бориса Джонсона, був депутатом британського парламенту. Він працював у коаліційному уряді міністром у справах громадянського суспільства та обіймав посаду лорда-комісара у міністерстві фінансів.
Зараз Ньюмарк є науковим співробітником і викладачем Оксфордського університету, і він продовжує працювати у фінансовому секторі з інвестиціями та благодійністю.
Ньюмарк писав, що допоміг побудувати початкову школу в Руанді для 300 дітей разом із центром підготовки вчителів. Це переросло в освітню благодійну організацію в Руанді, яка активно працює протягом останніх 15 років. Протягом багатьох років він працював у сирійському таборі для біженців у Туреччині, допомагав відновлювати дитячий будинок у Пакистані, реконструював дитячий будинок у Сараєво.
З перших тижнів вторгнення Росії в Україну Брукс та його латвійський друг Райтіс Булітс почали безкоштовно перевозити українських біженців від польсько-українського кордону до європейських країн. Коли війна прогресувала, а тиск на Київ та його північні регіони посилювався, Брукс почав особисто їздити в Україну, щоб евакуювати цивільне населення. Він витратив понад чверть мільйона доларів власних коштів на збільшення обсягів евакуації.
Пан Брукс Ньюмарк в ексклюзивному інтерв’ю Політарені розповів про свою гуманітарну місію в Україні.
Автор: Оксана Тесленко
Доброго дня, пане Бруксе. З перших тижнів війни ви безкоштовно перевозити українських біженців від польсько-українського кордону до європейських країн. Як вирішили займатися волонтерством?
Доброго дня, пані Оксано. Дякую, що я можу бути тут, в Україні. Я раніше був депутатом британського парламенту, а також міністром громадянського суспільства. На початку війні я був в Англії, і коли побачив свого друга Райтіса, який допомагав українським біженцям перетинати україно-польський кордон і направляти їх до Європейського Союзу, я вирішив долучитися до такої важливої справи. Потім ми зрозуміли, що допомога потрібна всій Україні, і ми організували благодійну організацію “Ангели для України”, щоб допомогти вивозити українських біженців до безпечних місць.
Скільки українців з початку війни вам та вашій команді вдалося вивезти? Звідки саме й куди ви вивозили біженців? Як це відбувалося?
Спочатку ми евакуювали дуже багато людей із Київської області, але проблема була в тому, що багато компаній займалися евакуацією за гроші, ми робили це безкоштовно. Після Київської області ми зрозуміли, що наша допомога потрібна на Півдні України, в Маріуполі, а також і в інших південних регіонах. Пізніше ми почали працювати у Харківській та Сумських областях. На Харківщині ми евакуювали 15 тисяч цивільних. Загалом, спочатку війни ми евакуювали майже 22 тисячі цивільних українців. Ми сконцентрували свою увагу на евакуації жінок та дітей, але ми також допомогли відправити на лікування 250 поранених військових.
Як довго триватиме ваша рятувальна кампанія? І як загалом у Великій Британії ставляться до війни в Україні?
Я допомагаю українським біженцям майже один рік і буду робити стільки, скільки це потрібно. Кращою підтримкою для України, на мою думку, є те, щоб допомогти вигнати Росію з української землі. Відповідаючи на ваше друге запитання, скажу так: Велика Британія співчуває та дуже допомагає українцям. Експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон був справжнім лідером, і він завжди був за всебічну підтримку України. Це зробило свій вплив на всіх британців. Я навіть вважаю, що в інших країнах Європейського Союзу для України немає такої підтримки, як у Великій Британії.
Що ви знаєте про фонд відбудови України, який збирається створювати Борис Джонсон?
Борис Джонсон є справжнім лідером, він вже зараз планує ще більшу міжнародну підтримку України.
Ви створили хаби з евакуації у Харкові, Сумах, Вінниці. Розкажіть детальніше про це.
Хаби відкриті по всій Україні. Всі хаби віртуальні, у кожному хабі є свій регіональний представник. Ми завжди готові допомогти, і вони мають план евакуації людей з міст. Завдяки хабу в Харкові ми вже евакуювали 11 000 тисяч людей. Мені не дуже подобається слово офіс, для мене важливо, щоб кожна гривня пішла не на офіс, а на допомогу українцям. І тому ми намагаємося ефективно використовувати гроші.
До речі, а як ваша дружина реагує на те, що вас ніколи нема вдома? Вона підтримує те, що ви так багато допомагаєте Україні?
У мене велика родина, у мене п’ятеро дітей, але я зараз багато працюю і можу приїхати додому один раз на місяць. Але моя родина розуміє, чому я це роблю, і як важливо підтримувати Україну. Слава Україні!