опитування про вступ до НАТО
Фото: Генштаб ЗСУ

Країни-члени НАТО схвалили новий плани щодо реагування на можливий напад Росії. Документ мають затвердити на саміті у Вільнюсі.

Про це повідомляє Reuters.

Там докладно описані способи швидкого нарощування присутності військ та захисту від можливих атак на море, у повітрі, кіберпросторі та космосі. Як відомо, торік у НАТО ухвалили рішення про 300 тисяч військових у стані підвищеної готовності. 

Нові плани є частиною зусиль НАТО щодо зміцнення обороноздатності та стримування військової агресії після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. За словами голови військового комітету НАТО Роба Бауера, реалізація плану стане завданням на найближчі роки. 

“Йдеться про набір більшої кількості людей, про навчання та навчання. Йдеться й про створення запасів, створення формувань, закупівлю обладнання та виробничі потужності”, – розповів Бауер. 

Крім можливих атак з боку Росії, у планах НАТО враховуються  й загрози терористичних угруповань. Оборонні протоколи розробляються паралельно із зусиллями щодо збільшення інвестицій в оборону, переозброєння та нарощування виробництва озброєнь країнами Альянсу, щоб забезпечити ще більшу чисельність та ефективність військ.

Нагадаємо, НАТО веде запеклі переговори щодо гарантій безпеки України в “останню хвилину” перед самітом у Вільнюсі. Союзники готують декларацію про гарантії безпеки.

Читайте також: Генсек НАТО розповів, які рішення щодо України ухвалять на саміті НАТО

Подібні

Захід готує для Зеленського “золоте заслання” в Лондоні, поки в Україні відбуватимуться президентські вибори, – El Mundo

Це може статися після досягнення угоди з Росією про завершення війни

Лідер німецької опозиції Мерц у Києві назвав умови, за яких Путін піде на мирні переговори

Мерц прибув до Києва вранці 9 грудня

Фінляндія виділила новий пакет військової допомоги для України на 25 млн євро 

Фінляндія виділила 26 пакет військової допомоги Україні на 25 мільйонів євро. До…

Україна не готова до переговорів з РФ про закінчення війни, – Єрмак

Слабка позиція країни у порівнянні з карїною-агресором не дає можливостей для цього