Фото: Capitol Building/ Phil Roeder, energy.gov

Конгрес США спільно з Білим домом працюють над швидким внесенням законопроєкту, який засуджує Росію як “державу-агресора”.

Про це повідомляє The Hill.

Таке визначення надасть президенту нові санкційні повноваження щодо російських чиновників.

Помічники республіканських конгресменів повідомили The Hill, що проєкт тексту знаходиться на стадії узгодження між адміністрацією і керівництвом Конгресу, критикуючи зусилля за нездатність накласти будь-які серйозні витрати на Москву.

Версія проєкту тексту, отримана ексклюзивно The Hill, говорить, що президент, після введення в дію заходу, може визначити Росію “державою-агресором” і має право “визначити будь-яку іноземну країну” як державу-агресора, якщо президент визначить, що вона бере участь в актах агресії проти України.

Білорусь також була піддана широким санкціям за підтримку війни Росії, а візит російського президента Володимира Путіна на цьому тижні викликав побоювання, що Білорусь також може відправити війська в Україну.

Проєкт закону дозволяє президенту накладати санкції на будь-яку особу, яка “несе відповідальність, бере участь або є співучасником” злочину агресії, як зазначено в законопроєкті.

Однак, як зазначає видання, у політичних колах Америки є суперечності щодо цього терміну та наслідків, які виникнуть після прийняття законопроєкту.

Так помічник президента в Палаті представників назвав це “половинчастою” відповіддю на вимогу Зеленського щодо визнання Росію державою-спонсором тероризму.

“Визнання Росії державою-спонсором тероризму призвело б до міжнародної ізоляції Москви та змусило б США накладати додаткові витрати на країни, які взаємодіють з Кремлем”, – пише The Hill.

Адміністрація Байдена відкинула ці зусилля, заявивши, що це зв’язало б руки США у взаємодії з Росією в цілому і заблокувало б будь-які дипломатичні зусилля, спрямовані на припинення війни Росії проти України.

“Зеленський попросив про визнання Росії державою-спонсором тероризму, а замість цього адміністрація Байдена заявила, що не підтримає його, але придумала альтернативне визначення, яке навіть не існує у внутрішньому або міжнародному праві США – для нього немає ніякої правової основи”, – сказав The Hill помічник конгресмена, знайомий з переговорами.

“Це половинчастий піар-хід, який не зробить нічого, щоб покарати Росію або допомогти українському народу”, – додав помічник конгресмена.

Раніше ми писали, що США наразі не вважають корисним визнання РФ державою-спонсором тероризму, але виступають за подальші обмеження для Росії у вигляді санкцій та експортних обмежень.

Європарламент 23 листопада визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Нагадаємо, що Сейм Польщі ухвалив резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму разом із поправкою від владної партії “Право і справедливість” щодо Смоленської катастрофи 2010 року.

Подібні

Центр Запоріжжя у руїнах після удару РФ: троє людей загинули і 14 поранені

Внаслідок обстрілу Запоріжжя відомо про 3 загиблих та 14 поранених. Нині одна…

В Україні створять суд присяжних: що відомо

Сьогодні, 5 грудня, Верховна Рада ухвалила за основу два законопроєкти про суд…

Україна розпочала серійне виробництво дрона-ракети “Пекло”, що здатна летіти зі швидкістю 700 км/год

Президент заявив про успішне бойове застосування новинки

Нідерланди нададуть україні додаткові 22 млн євро на ППО та кіберстійкість

Це будуть проєкти спрямовані через НАТО