в'язні у лавах ЗСУ
Фото: Генштаб ЗСУ

Демобілізація в Україні може відбутися лише після припинення бойових дій.

Про це в інтерв’ю виданню LIGA розповів командувач Національної гвардії України Олександр Півненко.

“Десь протягом року буде стабілізаційний період – будемо вчитися не воювати. Лише потім, через рік після того, як зупиняться бойові дії, можлива демобілізація. Мені здається це об’єктивно”, – зазначив він.

Півненко також вважає, що у питанні мобілізації найкращим варіантом був би рекрутинг. Проте за ним нині до війська приходить не більше 30% новобранців.

На його думку, роботу ТЦК та СП потрібно змінювати. Водночас він визнав, що бувають випадки, коли бійці проводять на позиціях майже пів року.

Нагадаємо, торік президент України Володимир Зеленський казав, що українські воїни повернуться додому, коли вдасться перемогти РФ. Водночас він, що вони “заслуговують якісних ротацій”.

Читайте також: Чіткі терміни служби і залучення “ухилятнів” – військова омбудсменка назвала умови для обговорення демобілізації

Подібні

“Європейська солідарність” вимагає відсторонення Підласої з поста глави бюджетного комітету

Причиною називають рішення про зменшення видатків на оборону на 40 млрд грн

Україна працює з Німеччиною над пришвидшенням постачання боєприпасів для ППО

У центрі уваги підтримка постачання ракет PAC-3 через механізм JUMPSTART

Усі країни ЄС погодили початок переговорів про вступ України з 15 червня, – фон дер Ляєн

На першій зустрічі сторони запустить роботу над базовим кластером “Основи”

Польща та Словаччина не підтримали передачу Україні 6,6 млрд євро з Європейського фонду миру, – ЗМІ

Польща очікує повного відшкодування приблизно 450 млн євро за військову допомогу