Кандидат у президенти Польщі Кароль Навроцький
Фото: x.com/NawrockiKn

Кандидат у президенти Польщі Кароль Навроцький заявив, що не бачить поки Україну членом Європейського Союзу чи НАТО. Водночас він порушив питання жертв Волинської трагедії.

Про це він сказав в ефірі телеканалу Polsat News.

“Сьогодні я не бачу Україну в жодній структурі – ні в Європейському Союзі, ні в НАТО – поки не будуть вирішені важливі для поляків цивілізаційні питання. Країна, яка не може відповісти за дуже жорстокий злочин проти 120 тисяч своїх сусідів, не може бути частиною міжнародних альянсів”, – наголосив він.

Він додав, що поляки підтримували та продовжують підтримувати українців. Проте домовленість про ексгумацію була “непотрібним трюком очільника польської дипломатії”, а все питання “введене у внутрішню кампанію”, коли Сікорський боровся з Рафалом Тшасковським за номінацію для участі у президентських виборах.

“Ми в Інституті національної пам’яті вже пережили з десяток потенційних проривів у цьому питанні. Тому для мене ентузіазм очільника польської дипломатії був передчасним. Хочу чітко заявити, що Інститут національної пам’яті може підтримати зусилля уряду в питанні ексгумації на Волині. Тут польська справа для нас набагато важливіша. Хотілося б прориву, але його поки що немає. Для мене інтереси поляків є важливішими, ніж поплескування по спині”, – продовжив Навроцький, який очолює Інститут національної пам’яті Польщі.

“Пане Качинський, ваш кандидат Кароль Навроцький заявив, що не бачить місця для України в НАТО. Пам’ятаєте, який президент найбільше підтримував Україну в цьому питанні? А хто найбільше проти? Вам не соромно?”, – відреагував прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Як відомо, наприкінці листопада міністри закордонних справ Польщі та України Радослав Сікорський і Андрій Сибіга ухвалили спільну заяву щодо питання ексгумацій жертв Волинської трагедії. Раніше Український інститут національної пам’яті заявив, що планує включити роботи з пошуку та ексгумації останків поляків у Рівненській області у 2025 році, реагуючи на відповідні запити з боку громадян Польщі.

Нагадаємо, тема ексгумацій жертв Волинської трагедії й загалом польсько-українського “історичного” протистояння в українських медіа дещо вщухла після сплеску початку-середини вересня. Однак у польських ЗМІ вона продовжує існувати. Зокрема, 12 листопада її вкотре використав міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв’ю політичній оглядачці Моніці Олейник.

Подібні

У ДБР оприлюднили статистику щодо викриття посадовців, які сприяли виїзду “ухилянтів” з України

До суду скеровано 61 обвинувальний акт

Це не про завершення війни: експосол України Чалий пояснив, що насправді мав на увазі Трамп у своєму інтерв’ю

“Не можна так довільно тлумачити і навіть подавати недочуте вами”

У Мінветеранів ініціювали звільнення заступниці міністра, яка втрапила у скандал з нецензурною лайкою на адресу ексвійськового

“Міністерство категорично засуджує поведінку, яка принижує честь та гідність ветерана війни або будь-якої людини”

Зеленська розповіла, як вона та її чоловік-президент підтримують ментальне здоров’я в умовах війни

Перша леді України Олена Зеленська розповіла, як з чоловіком Володимиром Зеленським підтримують…