Кабінет Міністрів доповнив перелік категорій внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання тимчасового житла.
Про це Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомило у своєму Telegram.
“Сьогодні Кабмін схвалив зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Цей фонд формується органами місцевого самоврядування”, – ідеться у повідомленні.
Хто може претендувати на тимчасове житло
Житлові приміщення для тимчасового проживання, зокрема, будуть надаватися з фонду внутрішньо переміщеним особам з-поміж працівників підприємств, що були вивезені у безпечні регіони. А також – ВПО, які належать до вразливих верств населення.
Повідомляється, що Кабмін затвердив перелік соціально незахищених категорій населення з-поміж внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання тимчасового житла.
Читайте також: Німеччина виділить додаткові 111 млн євро на житло для переселенців в Україні
“До вразливих категорій, зокрема, належать особи з інвалідністю, особи віком понад 60 років, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування і особи, які самостійно виховують дитину, а також сім’ї військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях, багатодітні та малозабезпечені сім’ї”, – йдеться у повідомленні.
Кількість переселенців в Україні
Віце-прем’єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що станом на 10 квітня в Україні 4,8 млн громадян мають статус внутрішньо переміщених осіб, серед них 1 млн — діти.
Будівництво житла для переселенців в Україні
Станом на листопад 2022 року в Україні вже збудували 16 модульних містечок, ще вісім містечок були у процесі будівництва.
Днями у Сарненській громаді Рівненської області повідомили, що за підтримки Шведського агентства з питань цивільних ситуацій MSB, розгорнули модульні каркасні будиночки.
Крім того, Польща та Велика Британія домовилися про будівництво житла для переселенців в Україні. Країни оголосили про будівництво двох тимчасових сіл на Полтавщині та Львівщині.
У січні 2023 року Мінреінтеграції повідомило, що від початку повномасштабного російського вторгнення в Україні офіційно зареєстрували майже 5 млн внутрішньо переміщених осіб. А за міжнародними оцінками кількість внутрішніх переселенців перевищує 7 мільйонів громадян: понад 4 мільйони осіб зареєструвалися для отримання тимчасового захисту у Європі.