Фінляндія про війська в Україні
Фото: baptiste valthier/pexels

Фінляндія долучилася до роботи над мирним планом щодо війни на в Україні. Однак сама розробка мирного плану лежить на Україні, Франції та Великій Британії. 

Про це повідомив президент Фінляндії Александр Стубб.

Водночас Фінляндія та Норвегія беруть участь у підтримці розробки. Коментуючи Лондонський саміт Стубб назвав три пункти, щодо яких учасники зустрічі дійшли згоди.

За його словами, метою усіх учасників є завершення війни, підтримка України повинна продовжуватись у військовому, політичному та економічному плані, а також потрібен мирний план. Він додав, що це питання також обговорюватиметься з Україною найближчими днями.

Зокрема Стубб розповів, що під час зустрічі не прийняли жодних нових зобов’язань щодо введення європейських військ в Україну. Велика Британія і Франція взяли на себе зобов’язання щодо певної присутності військ в Україні. Проте ті країни, які мають спільний кордон з РФ і несуть відповідальність за захист НАТО на цьому кордоні, розуміють, що їхній внесок буде іншим.

Серед інших обговорених питань були й угода між Україною та США щодо корисних копалин та використання заморожених російських коштів. Також Стубб зауважив, що під час зустрічі було “зрозуміло”, що Європа нібито потребує Сполучених Штатів Америки й гарантії безпеки, які вони пропонують.

Нагадаємо, президент Франції Емманюель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер розробили франко-британський план щодо України. Як альтернативу, вони запропонували “перемир’я в повітрі, на морі та в енергетичній інфраструктурі” тривалістю один місяць.

Подібні

Єрмак прокоментував заяву Кремля щодо “мирних переговорів”: імітують відкритість і затягують процес

“Ці заяви лунають паралельно з ракетними ударами по українських містах”

Дуда сподівається, що новий президент Польщі Навроцький “перегляне своє ставлення до України”

“Я щодо цього спокійний”

В Україні фіксують рекордно низьку кількість школярів: це вперше за 30 років

Також у вишах країни фіксують вкрай низьку кількість першокурсників

Президент Чехії розповів, як на саміті у Гаазі лідери Європи переконували Трампа посилити тиск на РФ: що з того вийшло

“Ми розмовляли з ним дуже послідовно та колективно”