ДБР про кількість повернень після СЗЧ
Фото: Генштаб ЗСУ

Командувач Сухопутних військ Михайло Драпатий заявив, що “тримає на контролі” справу 155-ї бригади імені Анни Київської. Для перевірки ефективності дій, які вживаються для покращення ситуації, діятиме спеціальна гаряча лінія.

Про це сам генерал-майор Драпатий повідомив у Facebook.

“Днями доповів верховному головнокомандувачу Збройних сил про ситуацію в 155-й бригаді та рішення, які ухвалюються командуванням Сухопутних військ для підтримки підрозділу та вирішення проблемних питань, озвучених як самими військовослужбовцями, так і журналістами. Роз’яснив ситуацію, назвав причини, відповідальних”, – повідомив Драпатий.

За його словами, тако відбулися зустрічі з командуванням бригади та французькими журналістами, які зараз працюють в підрозділі, відвідують позиції, щоб на власні очі побачити, як бійці “Анни Київської” виконують бойові задачі та оперують наданим Францією озброєнням.

“Вважаю, що було зарано виходити в публічну площину до встановлення всіх обставин, однак станом на сьогодні уже можу поінформувати суспільство про заходи, які вживаються в КСВ, для стабілізації ситуації в 155 бригаді”, – прокоментував головком.

Про причини

Він повідомив, що оскільки формування та озброєння “з нуля” нової бригади спільно з іноземною країною відбувалося вперше і в доволі стислі строки – всього за кілька місяців, “ніхто не мав такого досвіду раніше, тому неможливо було передбачити всі нюанси та деталі цього процесу”.

“Проєкт такого масштабу для КСВ став викликом, і не всі служби спрацювали на відмінно. Французька сторона повністю виконала свої зобов’язання перед Україною, запевняє командувач. Більшість системних недоліків, допущених командуванням Сухопутних військ, Генеральним штабом ЗСУ, Оперативним командуванням на всіх етапах формування 155-ї бригади наразі проаналізовані, їм надана оцінка, по окремих питаннях вже реалізуються рішення”, – повідомив головком.

Як виправляють ситуацію

За його словами, наразі фокус – на комплектуванні бригади досвідченими офіцерами та командирами всіх ланок. Міністерство оборони працює над забезпеченням бригади “по-максимуму”.

“Я цим питанням займаюсь особисто. Готовий розглянути всіх, звертайтеся за цією електронною адресою: 155bde@mil.ua”, – запевнив Драпатий.

Він також зазначив, що для посилення комбрига в підрозділах працює спеціальна група фахівців-психологів, що вже принесло певні результати: повернення військовослужбовців, які самовільно залишили частину.

Читайте також: ДБР розпочало розслідування про перевищення повноважень та дезертирство у 155 механізованій бригаді

“…За моїм рішенням відсьогодні діятиме спеціальна гаряча лінія командувача Сухопутних військ для військовослужбовців 155 бригади. Окрім офіційних щоденних доповідей хочу мати прямий контакт та чути бійця, розуміти, наскільки наші рішення впливають на його мотивацію та реальний стан справ”, – прокоментував Драпатий.

Він наголосив, що 155-та бригада імені Анни Київської – “перспективна і ще проявить себе”.

“Потрібен час і зусилля багатьох для виправлення помилок, допущених під час формування. Але українська новостворена бригада імені Анни Київської може і має стати справжнім “гальським півнем” – символом Франції: гордою, незламною, та готовою до бою за свободу”, – написав головком.

Скандал у 155-й бригаді “Анна Київська”: що відомо

Журналіст Бутусов оприлюднив низку фактів щодо обставин формування та функціонування 155-ї механізованої бригади “Анна Київська”, яка вступила у бій під Покровськом і зазнає там значних втрат.

За його словами, перед першим боєм бригаду самовільно залишили 1700 військових. За словами Бутусова, командира бригади “звільнили відразу після бою”, а один із керівників формування бригади помер від серцевого нападу. Бутусов каже, що провів тривале розслідування для того, щоб з’ясувати, що саме призвело до значних втрат серед особового складу бригади та техніки й масового СЗЧ.

Ситуація також ускладнюється тим, що у жовтні 155-та бригада виїхала на навчання у Францію. Поїхали 1924 військовослужбовців, з них досвід військової служби понад рік був лише у 51 особи, досвід до року – у 459 військовослужбовців. Більшість – 1414, були тільки зараховані на службу і служили менше ніж 2 місяців. За словами Бутусова, близько 150 людей були направлені до Франції “навіть без проходження БЗВП”. Зрештою у Франції втекли близько 50 військових цієї бригади. За словами Бутусова, цю бригаду не забезпечили необхідним озброєнням.

“Зокрема жодного дрона для виконання бойових завдань бригада від держави не отримала. Повністю були відсутні засоби РЕБ. Бригаду забезпечували волонтери”, – розповів Бутусов.

На додачу цю бригаду зачепив і скандал із мінами: всі 120 мм мінометні міни виробництва підприємства Мінстратегпрому, які видали бригаді, виявились бракованими. Бутусов звинуватив політичне та військове керівництво держави “в непродуманому піар-ході” та закликав до відповідальності.

Читайте також: Зеленський збирає Ставку через скандал із СЗЧ у 155-й бригаді “Анна Київська”

Подібні

Місто-привид, що висмоктує душу: боєць ДПСУ розповів про свої враження від Бахмута на початку повномасштабного вторгнення РФ

Він каже, що війна змінила його життя в одну мить: у 25 років ніби перестрибнув через цілий етап

Наступні тижні визначатимуть, чи зможе Україна надалі існувати як суверенна держава в межах своїх кордонів до вторгнення, – WP

Україна навряд чи переживе ще один рік цієї нищівної війни

Станом на початок 2025 року Кремль знищив в Україні понад 6 тис. представників військової еліти РФ

Найбільше Путіну було не шкода своїх десантників

Військові розповіли про тактику окупантів біля Покровська: обходять і намагаються взяти “у лещата”

Росіяни використовують свою “тактику малих груп”, яка успішно показала себе раніше