США дозволили Україні використовувати для ударів по території РФ ракетні системи залпового вогню HIMARS, керовані боєприпаси GMLRS й артилерію. Однак цей дозвіл не поширюється на використання далекобійних ракет ATACMS.
Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела.
“Нова політика США дозволяє українським силам використовувати артилерію і запускати ракети малої дальності з пускових установок HIMARS проти командних пунктів, складів зброї та інших об’єктів на російській території, які використовуються російськими військами для атак на Харківщину. Але попри зміну своєї позиції Вашингтон не дає Україні дозволу використовувати ракети більшої дальності ATACMS на території Росії”, – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що “вузька географічна ділянка” застосування зброї США є спробою адміністрації Байдена допомогти Україні краще захиститися від наступу Росії на Харківщині, обмеживши ризик переростання конфлікту у пряме зіткнення між Вашингтоном і Москвою.
Читайте також: США офіційно підтвердили дозвіл для України на застосування їхньої зброї по цілях у РФ
“Нещодавно президент доручив своїй команді забезпечити, щоб Україна могла використовувати зброю, надану США, для ведення вогню у відповідь в Харківській області, щоб Україна могла дати відсіч російським силам, які нападають або готуються напасти на неї. Наша політика щодо заборони використання ATACMS або завдання ударів великої дальності всередині Росії не змінилася”, – цитує видання американського посадовця.
Зброя, яку США дозволять українцям використовувати в Харківській області, включає керовані боєприпаси GMLRS, системи HIMARS та артилерійські системи.
Разом із тим, Голос Америки повідомляє, що під час пресконференції 31 травня, на питання журналістки Юлії Ярмоленко, чи дозвіл на удари по РФ стосується лише захисту Харкова, представник Ради нацбезпеки США Майкл Карпентер не дав конкретної відповіді.
“Це поширюється на те, щоб українці могли захищатись. Так – через кордон проти атак РФ, які звідти надходять”, – прокоментував він.
Нагадаємо, що вранці 31 травня стало відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена негласно дозволила Україні завдати ударів по військових цілях в РФ, використовуючи надану зброю. Однак виключно в районі Харкова.
Читайте також: У США сказали, коли чекають перших ударів України по РФ: від кількох годин до кількох днів