РФ використовує для виготовлення Орєшніка західне обладнання
Фото: Defence Express

Для виробництва балістичної ракети середньої дальності “Орєшнік” Росія використовує обладнання та деталі, вироблені західними компаніями.

Про це пише у своєму матеріалі Financial Times.

“Експериментальна ракета Володимира Путіна “Орєшнік”, запущена проти України минулого місяця, була виготовлена ​​російськими компаніями, які все ще покладаються на сучасне західне виробниче обладнання“, – йдеться у дослідженні.

У матеріалі повідомляють, що два провідні російські інженерні інститути з розробки зброї, названі українською розвідкою розробниками “Орєшніка”, шукали працівників, “які знайомі з металообробними системами німецьких і японських компаній”.

“Росія залишається критично залежною від іноземних технологій, які охоплюються західними санкціями. Особливо помітна ця залежність у сфері комп’ютерного числового програмного керування (ЧПК) – технології, життєво важливої для виробництва “Орєшніка”, яка дозволяє заводам швидко формувати матеріали з високою точністю, використовуючи комп’ютери для управління інструментами”, – йдеться у матеріалі.

Читайте також: Лукашенко розповів, скільки “Орєшніков” готовий розмістити в Білорусі

В оголошеннях провідної установи з розробки російських твердопаливних балістичних ракет за 2024 рік вказане використання систем Fanuc, Siemens, Haidenhein.

Fanuc – японська компанія, а дві інші – німецькі. Всі три компанії виробляють системи керування для високоточних верстатів з ЧПК.

“Росія довгий час покладалася на верстати іноземного виробництва, не зважаючи на зусилля, спрямовані на створення вітчизняних альтернатив. У той час як Кремль закуповує велику кількість високоточних металообробних верстатів у Китаї, системи управління ними продовжують постачатися із Заходу”, – пише FT.

Зазначається, що у 2024 році на великій російській виставці вісім китайських компаній представили 12 моделей пристроїв з ЧПК. Згідно з аналізом Ради економічної безпеки України, 11 з цих моделей були оснащені контролерами японського або німецького виробництва.

Вплив санкцій

“Припинення потоку контролерів ЧПК та обладнання до Росії є пріоритетним завданням для союзників Києва. Пристрої та компоненти з ЧПК входять до так званого “спільного списку товарів підвищеного пріоритету”, в постачанні яких вони особливо хочуть відмовити Москві”, – зазначається у статті.

Читайте також: У РФ заявили, що їхні бізнесмени готові профінансувати виробництво “Орєшніка”

Автори матеріалу кажуть, що експортний контроль сповільнив потік цих товарів до Росії, однак аналіз російських декларацій свідчить, що з початку 2024 року до Росії надійшло поставок щонайменше на $3 млн. І деякі з цих покупців “глибоко пов’язані з військовим виробництвом”.

Що кажуть представники компаній

“Верстат вартістю 345 тисяч доларів США був відправлений через Китай до Балтійської промислової компанії, російської компанії, яка перебуває під санкціями США і має історію поставок верстатів з ЧПК для оборонної промисловості. Heidenhain і Baltic не відповіли на запити про коментарі”, – пише видання.

У Siemens виданню заявили, що “не йдуть на компроміс щодо дотримання (санкцій)” і розслідують “будь-які ознаки обходу … і залучають необхідні та відповідні органи”.

Компанія Fanuc визнала, що верстат, сфотографований на “Титані Баррикад”, схожий на їхній, але зазначила, що він, схоже, старий.

“Вони заявили, що “посилили пильність і контроль “в рамках наших процесів експортного контролю, щоб запобігти потенційному перенаправленню технологій або обладнання до російських суб’єктів”, – пише видання.

Нагадаємо, що на початку грудня розвідка США попереджала про можливий новий удар “Орєшніком” по Україні. У відомстві припускали, що це буде ще одна спроба терору РФ, яка зазнає невдачі. Станом на кінець грудня удару так і не сталося. РФ “замінила” його новими масованими атаками на енергосистему.

Читайте також: Путін знову трясе своїм “Орєшніком”: пропонує Україні та Заходу влаштувати “дуель”

Подібні

Лукашенко всьоме балотуватиметься у президенти Білорусі

Центральна виборча комісія Білорусі оприлюднила список кандидатів на виборах президента. Серед них…

Арестович заявив, що піде на вибори президента України і створить власну партію

Колишній радник Офісу президента України Олексій Арестович заявив, що піде на вибори…

Нардеп Тищенко, якого підозрюють в нападі на ексвійськового, не з’явився до суду

Народний депутат Микола Тищенко не з’явився на судове засідання. Йдеться про справу,…

Майже половина опитаних українців підтримують ідею голосування на прийдешніх виборах через “Дію”, – УП

“Українці розуміють складність викликів і готові шукати різні варіанти розв’язання, але це точно не про “вибори на весну”