Путін не прагне переговорів
Фото: сайт Кремля

Численні заяви російського диктатора Володимира Путіна щодо балістичної ракети “Орешник” та російських неядерних засобів стримування свідчать про те, що Кремль, шукає вихід зі свого тривалого залякування світу ядерною зброєю.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

“Путін виступив на колегії міністерства оборони Росії 16 грудня і обговорив російські військові розробки у 2024 році та військові цілі Росії на 2025 рік. Він вкотре заявив, що Росія розвиває військовий потенціал і технології поряд зі своєю ядерною тріадою, і підкреслив, що балістична ракета “Орешник” є останньою потужною зброєю Росії, виробництво якої незабаром налагодять серійно”, – пишуть аналітики.

Російський диктатор стверджував, що якби Росія використовувала “Орешник” у комплексному режимі – в тандемі з іншими неядерними боєприпасами, отриманий удар був би “по потужності порівнянний із застосуванням ядерної зброї”.

Читайте також: Путін пообіцяв Лукашенку розмістити “Орєшнік” у Білорусі вже наступного року

“Нещодавній наголос Путіна на потужності “Орешника” свідчить про те, що Кремль може прагнути відійти від інтенсивного бряцання ядерною зброєю, яке він використовував досі у війні. Звернення Путіна до міноборони від 16 грудня, його заяви на засіданні ОДКБ в Казахстані 28 листопада і його виступ перед міноборони 22 листопада, схоже, намагаються зробити “Орешник” бастіоном неядерних засобів стримування Росії”, – йдеться в повідомленні.

Ядерні погрози

Аналітики нагадують, що Росія неодноразово посилалася на “загрозу ядерної відплати”, щоб змусити Україну та Захід до самостримування. Але раз за разом Кремлю доводилося піднімати планку у своїх погрозах, адже вони не діяли ні на Україну, ні на Захід.

У ISW кажуть, що в можливостях “Орешника” немає нічого особливо нового, тому Путін, ймовірно, вихваляє його технічні характеристики, “щоб створити страх і невпевненість” у партнерів України щодо шкоди, яку може завдати ця ракета.

“Путін, ймовірно, представив “Орешник” як новий елемент у ширшому наборі кремлівських інструментів рефлексивного контролю, оскільки Кремль усе більше починає миритися з тим фактом, що небажання Путіна виконувати натяки на ядерні загрози знецінює їх так, що він змушений знайти риторичне відхилення з метою збереження свого авторитету в міжнародному інформаційному просторі”, – підсумували експерти.

Читайте також: Ані удар “Орєшніком”, ані погрози Путіна не свідчать про якесь збільшення потенціалу РФ у війні проти України, – ISW

Нагадаємо, що глава Міноборони РФ Андрій Бєлоусов заявив, що Росія має бути готовою до будь-якого розвитку обстановки. Зокрема й до можливого військового конфлікту з НАТО в Європі в найближче десятиліття.

Подібні

Навроцький зробив чергову заяву щодо вступу України до ЄС та НАТО: Польща чекала на це роками

Але співпрацю з Україною він вважає необхідною

Прожитковий мінімум в Україні “пропонує” жінці два плаття на сім років і одну куртку для підлітка раз на три, – Гетманцев

“Це такий якийсь космос, який може бути тільки в уяві чиновника”

Рютте розкритикував Кремль через їхній підхід до мирних переговорів: “Прислали якогось історика”

“Українці прагнуть якнайшвидшого припинення вогню і миру, тому Захід має посилити тиск на Росію”

Помпео про зупинку поставок зброї Україні: “Допустити, щоб Росія виграла війну, було б катастрофою для американців”

Помпео, який критикував Байдена за недостатню підтримку України, покладав великі надії на нове президентство Трампа