Железняк про звільнення міністрів
Фото: Зал засідань Верховної Ради

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №11460 “Про внесення змін до деяких законів України щодо додаткових заходів із посилення мотивації та захисту прав військовослужбовців в умовах дії воєнного стану”. Йдеться про демобілізацію, бронювання силовиків і виїзд за кордон.

Ініціаторами документа стали народні депутати з “Європейської солідарності” та позафракційна Мар’яна Безугла.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт передбачає безперешкодний виїзд за кордон тим, хто має відстрочку від мобілізації, серед них судді та інші чиновники. Для цього вони повинні пред’явити відповідний документ, який підтвердить наявність відстрочки. Також пропонується поширення право на народних депутатів, депутатів Верховної Ради Криму та депутатів місцевих рад.

Також документ пропонує звільняти у запас військових, які протягом 36 місяців “проходили безперервну військову службу за призовом під час мобілізації під час дії воєнного стану”. Утім, з цих трьох років такі військові мають не менше 18 місяців брати безпосередню участь у виконанні бойових завдань. А протягом 12 місяців з дня звільнення в запас таких воїнів не можна призивати знову під час мобілізації. Тільки якщо вони самі цього захочуть та дадуть письмову згоду.

У випадку письмової згоди на безперервну службу понад 36 місяців під час мобілізації виплати, встановлені законодавством, військові мають отримувати в подвійному розмірі. Водночас військових-контрактників не можуть без їхньої добровільної письмової згоди перевести до інших військових частин чи іншого роду військ ЗСУ, а також інших видів військових формувань.

Зокрема, пропонується бронювання 100% військовозобов’язаних:

  • працівників Національного антикорупційного бюро;
  • пожежно-рятувальних підрозділів (частин) Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
  • військовослужбовців та працівників Державної прикордонної служби України, які безпосередньо забезпечують національну безпеку та оборону, дають відсіч та стримують збройну агресію проти України.

Водночас дозволити бронювати 50% військовозобов’язаних від загальної кількості працівників пропонують:

  • Нацполіції;
  • Державному бюро розслідувань;
  • Бюро економічної безпеки;
  • Державній службі України з надзвичайних ситуацій (крім працівників, зазначених вище);
  • Державній кримінально-виконавчій службі України;
  • Службі судової охорони, установам системи правосуддя та органам досудового розслідування (крім військовозобов’язаних);
  • Працівників на штатних посадах патронатних служб державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України.

Разом з тим пропонують заборонити ТЦК, поліції та судам застосовувати заходи впливу і обмеження до людей. Водночас мобілізувати цих осіб, поки розглядають питання їхнього бронювання.

Нагадаємо, Комітет Ради схвалив законопроєкт, який забороняє мобілізацію чоловіків до 25 років. Тепер законопроєкт направлять на розгляд до ВРУ.

Подібні

Близько третини українців вважають гарантією безпеки отримання Україною ядерної зброї, – опитування

Майже стільки ж вважають, що країну убезпечить вступ до НАТО

Зеленський про падіння режиму у Сирії: “Асад утік до Путіна. Куди втече Путін?”

У зверненні до Міжнародного дня захисту прав людини, який відзначається сьогодні, 10…

Трамп розкритикував Україну за запуски американських ракет по території РФ минулого місяця, — Time

Обраний президент США Дональд Трамп розкритикував Україну за запуски американських ракет по…

Железняк заявив, що шахраям вдалося легко “отоварити” бюджетну тисячу від Зеленського

Народний депутат України Ярослав Железняк повідомив, що шахраям вдалося “отоварити” бюджетну тисячу…