Атака російських ракет і дронів на Україну в понеділок 31 жовтня призвела до ураження 10 регіонів, де пошкоджено 18 об’єктів, більшість із яких енергетичні. Без електрики і води з 8 ранку був майже весь Київ. Також постраждала Київщина, Запоріжжя, Дніпропетровщина, Харківщина.
Політарена зібрала усі наслідки цієї атаки.
За даними Повітряних сил ЗСУ, Росія випустила по території України понад 50 крилатих ракет Х-101/Х-555 з літаків-ракетоносців стратегічної авіації Ту-95/Ту-160. Пуски були з півночі Каспійського моря та з району Волгодонська (Ростовська область).
44 крилаті ракети було знищено силами та засобами Повітряних Сил у зонах відповідальності повітряного командування “Центр” – 18, повітряного командування “Південь” – 12, повітряне командування “Схід” – 9, повітряного командування “Захід” – 5.
Наслідки ракетної атаки у Києві та області
Проте були ураження критичної інфраструктури України. Зокрема у Києві та Київській області обстріл, який розпочався з 8 ранку, призвів до відключення електроенергії і водопостачання у 80% міста. Також виникли проблеми з мобільним зв’язком.
Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук сказав, що енергетики, на жаль, використали запас обладнання, який був на складах після перших двох ворожих хвиль атак, які відбуваються з 10 жовтня.
“Якусь кількість обладнання ми змогли придбати. Та жаль, вартість обладнання зараз вимірюється сотнями мільйонами доларів. Наразі вже є певні складнощі з купівлею цього обладнання, адже це дуже дорого. Зараз працюємо над тим, яким чином його все ж таки придбати чи отримати від наших партнерів”, — зазначив Сухарук.
Близько 18:00 ДТЕК відновив електропостачання для споживачів та об’єктів водоканалу у Києві. Деякі райони Київщини ще залишалися на той час без електрики.
“Станом на 18:00, наші спеціалісти перевели на тимчасову схему живлення всіх знеструмлених споживачів в Києві. Ці клієнти знову зі світлом. Водночас за вказівкою системного оператора НЕК “Укренерго”, в Києві ввечері були застосовані екстрені обмеження електропостачання. Для цих споживачів електропостачання буде відновлено після стабілізації ситуації в енергосистемі, відповідно до вказівки диспетчера “Укренерго”, — йдеться у повідомленні ДТЕК Київські електромережі.
Мешканців Київщини після вранішньої російської атаки збентежила заява керівника Київської ОВА Олексія Кулеби, яку процитували ЗМІ, про те, що мешканців області будуть відселяти в інші регіони України.
Ця заява була зроблена польському ЗМІ Onet Wiadomosci ще до російської атаки.
“Якщо ми зрозуміємо, що інфраструктура настільки пошкоджена, що ситуацію не вдасться вирішити швидко, є план тимчасового перевезення людей до регіонів, де ситуація стабільніша”, — заявив Кулеба.
Він пояснив сьогодні, що станом на зараз жодних евакуаційних заходів на території Київської області не відбувається та найближчим часом не планується.
Серед наслідків атаки на енергооб’єкти і те, що у київському метрополітені з 1 листопада збільшуються інтервали руху поїздів — паузи будуть від 4 до 10 хвилин.
Наслідки ракетної атаки в Харкові
За словами керівника Харківської ОВА Олега Синєгубова, у Харкові через ранкові ракетні удари ворога та пошкодження критичної інфраструктури було знеструмлено близько 50 тисяч споживачів, по області – близько 90 тисяч.
Внаслідок проблем з електропостачанням виникли і проблеми з водо- та теплопостачанням. “Хоч і зі зниженим тиском, але робимо все можливе, щоб вода таки подавалася жителям. Через низьку напругу котельні, які вже подавали теплопостачання в Харкові та Чугуєві, після стабілізації одразу відновлять роботи”, — зазначив Синєгубов.
Наслідки ракетної атаки РФ у Запоріжжі
У Запоріжжі під ударом також опинилася критична інфраструктура. За словами керівника Запорізької ОВА Олександра Старуха, через обстріли було знеструмлено майже все місто – понад 200 тисяч абонентів. Завдяки оперативній роботі рятувальників та електриків було швидко ліквідовано пожежу та проведено ремонт мереж. Наразі енергозабезпечення відновлено у переважній більшості районів міста.
Наслідки ракетної атаки на Дніпропетровщині
Росіяни поцілили по об’єктах енергетичної інфраструктури у Дніпрі та Павлограді. Серйозні руйнування. Працюють усі служби. Керівник Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко повідомив про те, що в області — енергетична тривога.
Знову розпочалися відключення електрики. Система не може впоратися з навантаженням через вранішні удари росіян.