Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження щодо ймовірного декларування неправдивої інформації колишнім заступником прокурора Одещини Олегом Корніловим. Головною причиною стало журналістське розслідування.
Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на відповідь НАБУ.
“Відомості, оприлюднені у програмі журналістських розслідувань “Схеми” щодо активів, зокрема, об’єктів нерухомості Корнілова, є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні за частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України (Декларування недостовірної інформації). Під час проведення перевірки встановлено, що суб’єкт декларування володіє нерухомістю, розташованою в Об’єднаних Арабських Еміратах, що підтверджуються відомостями офіційного земельного реєстру Дубаю”, – йдеться у відповіді пресслужби НАБУ.
Перед цим перевірку декларації Корнілова за 2022 рік провели в Національному агентстві з питань протидії корупції, де за результатами направили обґрунтований висновок за ознаками неправдивих відомостей в НАБУ. Раніше на сайті НАЗК з’явилося повідомлення про завершення перевірки декларації Корнілова, за результатами якої у відомстві склали висновок і опублікували його на офіційному сайті. Зокрема, в Нацагентстві підтвердили наявність в нього незадекларованої нерухомості у Дубаї, про яке раніше розповіли “Схеми”.
У розслідуванні журналістів йшлося про майно Корнілова на понад 400 тисяч доларів, а саме двох квартир у Jumeirah Bay X1 Tower, які він придбав протягом 2011-2012 років, та готельного номера в Aykon City-Tower B, власником якого він став у 2016 році. Вказані квартири експрокурор здавав в оренду з 2014 року, про що свідчать дані транзакцій з державного реєстру Дубаю, які є у розпорядженні журналістів. Загалом йому вдалося заробити на такій діяльності понад 100 тисяч доларів.
А в 2020 році Корнілов спочатку продав одну квартиру, а згодом і другу, це сталось у 2023 році. За них загалом він отримав понад 250 тисяч доларів. Станом на грудень 2024 року Корнілов все ще є власником готельного номера, який придбав за 210 тисяч доларів. Утім, на запитання журналістів про нерухомість в Дубаї, сам Корнілов заявив: “У мене немає квартир там”, а після уточнення, що ці дані підтверджуються офіційним реєстром країни, поклав слухавку і на подальші дзвінки та повідомлення не відповів.
Крім цього, НАЗК також встановило, що одеський експрокурор не вказав у декларації грошові активи, доходи, корпоративні права, вартість транспортних засобів на суму понад 2 мільйони гривень. За результатами перевірки НАЗК склало обґрунтований висновок за ознаками частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу (Внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації) та направило його до НАБУ.
Відомо, що Корнілов був заступником головного прокурора Одещини, після чого перейшов на посаду заступника начальника слідчого управління обласної прокуратури, а ще пізніше став і керівником підрозділу. Однак у 2014 році, після Революції гідності, був люстрований – його звільнили з посади відповідно до закону “Про очищення влади”. Корнілов подав позов до Одеського окружного адміністративного суду на прокуратуру, щоб його поновили на роботі з виплатою зарплати за період “вимушеного прогулу” та зняли 10-річну заборону обіймати посади.
У 2020 році Одеський окружний адмінсуд ухвалив рішення відновити його на посаді начальника слідчого управління прокуратури Одещини, а через рік місцевий апеляційний адмінсуд остаточно це рішення закріпив. Йому також виплатили понад 2,3 мільйона гривень з бюджету за “вимушений прогул” з 2014 року. Після поновлення він залишався на посаді понад рік, а в серпні 2022 року звільнився “за власним бажанням”.