Політика президента США Дональда Трампа щодо відмови від надання гарантій безпеки може призвести до того, що ще більше країни захочуть запастися ядерною зброєю. Тому, відповідно, катастрофи зросте.
Про це повідомляє Financial Times.
Згідно з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї, кількість офіційних держав, які володіють ядерною зброєю, обмежена США, Росією, Китаєм, Францією і Великою Британією. Тобто пʼятьма постійними членами Ради Безпеки ООН.
Однак Індія, Ізраїль і Пакистан, які ніколи не підписували пакт, також розробили ядерну зброю, як і Північна Корея – єдина країна, яка покинула ДНЯЗ. Аналітики побоюються, що якщо ДНЯЗ завалиться, почасти через відкликання гарантій США, світ може наблизитися до 15-25 ядерних держав, з великим ризиком катастрофічної атомної війни.
Зазначається, що дії Трампа в бік РФ і його різка зневага до НАТО спонукали старих союзників – від Берліна і Варшави. до Сеула й Токіо – замислитися про те, що, здавалося б, немислимо. А саме: підготуватися до можливої відмови від ядерного щита США.
“Розхитування консенсусу великих держав щодо питання нерозповсюдження – реальність. Феномен Трампа став потужним каталізатором для голосів у державах-союзниках США, які тепер вважають, що ядерна зброя в їхніх власних руках – це фундаментальне вирішення проблеми, спричиненої ненадійністю Америки”, – сказав Анкіт Панда з аналітичного центру Фонду Карнегі та автор книги “Новий ядерний вік”.
Нагадаємо, кандидат в канцлери Німеччини Фрідріх Мерц закликав до переговорів з Францією та Великою Британією про ядерний захист. Причиною стали погрози президента США Дональда Трампа відмовитися від підтримки Європи.