Кислиця в ООН про кількість обстрілів
Фото: Сергій Кислиця/Twitter

Упродовж 2024 року Росія здійснила 12 масштабних ударів безпосередньо по енергетичній інфраструктурі України, випустивши при цьому близько 1100 крилатих і балістичних ракет по її об’єктах.

Як передає Укрінформ, про це на засіданні Ради Безпеки ООН заявив  постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Він зазначив, що остання атака була однією з наймасштабніших, коли росіяни випустили 94 ракети та 193 безпілотники. У цьому зв’язку Кислиця подякував усім партнерам, які продовжують посилювати обороноздатність України.

“Їхній внесок – це не лише акти солідарності, але також важливі кроки, щоби запобігти геноциду”, – акцентував представник України.

Він назвав це “благородним та принциповим зобов’язанням”, яке назавжди буде вшановано в історії.

Отруйні боєприпаси

Кислиця наголосив, що Росія продовжує використовувати боєприпаси, які містять отруйні хімікати. З лютого 2023 року задокументовано вже 4950 таких випадків, під час яких постраждали понад дві тисячі українських військових.

Читайте також: У Москві на смерть підірвали генерала, який віддавав накази про застосування хімзброї в Україні: вибухівку заклали у самокат

“На російських складах залишилося багато іншої смертоносної зброї, переважно з радянських часів, і керовані авіабомби є одними з найбільш смертоносних. Лише за тиждень Росія випустила майже 500 керованих авіаційних бомб по українських позиціях, а також по житлових кварталах в українських містах”, – повідомив представник України.

Цивільні цілі

Він нагадав, що російські військові також вибірково цілять не лише по мирних жителях, але й по українських рятувальниках та гуманітарному персоналу.

“Навмисне враження цивільних, дітей та служб екстреного реагування є воєнним злочином, і це підкреслює необхідність для міжнародної спільноти притягнути Росію до відповідальності та активізувати зусилля на захист найбільш уразливих верств населення в Україні”,- заявив постпред України.

Читайте також: Генсек ООН нарешті відреагував на розміщення армії КНДР на території РФ: він вкотре “глибоко стурбований”

Подібні

Лубінець виступив проти зниження призовного віку: від 30 до 45 – найефективніша категорія

Якщо забрати молодих хлопців, то країна не матиме майбутнього

Німеччина вирішила перенести зі Словаччини свій завод з ремонту української військової техніки: в чому причина

Центр переїде до своєї країни, союзники гарантують, що зміни не вплинуть на ремонт техніки

Рада прийняла за основу законопроєкт про введення інституту множинного громадянства

Сьогодні, 17 грудня, Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №11469 про…

ЄС погодив 15-й пакет санкцій для РФ: чого торкнулися обмеження

Посли Європейського Союзу погодили 15-й пакет санкцій проти Росії у відповідь за…