Політолог Володимир Фесенко вважає, що візит президента Володимира Зеленського до США – це головна політична сенсація наприкінці року.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
Фесенко пояснив, що і в Бахмуті, куди Зеленський їздив напередодні, і у Вашингтоні зараз вирішується подальша доля військових дій в Україні.
“В Бахмуті вона вирішується фізично. Символом цього стало визначення “Бахмутська фортеця”. Там треба вистояти, як вистояли наші воїни на Донбасі влітку, тим самим підготувавши передумови для подальшого контрнаступу на інших напрямах. У Вашингтоні доля подальших військових дій в Україні буде вирішуватись в ресурсному і політичному сенсі. Можливо там буде вирішуватись і взагалі подальша доля цієї війни. Істерика Пєскова опосередковано це підтверджує”, — додав Фесенко.
Він підкреслив, що вісь “Бахмут-Вашингтон”, символічний зв’язок цих географічних локацій проявився і під час зустрічі президентів США і України у Білому домі.
“Президент Зеленський передав Президенту Байдену відзнаку “Хрест бойових заслуг”, яку у Бахмуті, на передовій, Президенту України дав командир батареї HIMARS. Він отримав цю відзнаку за участь в бойових діях саме в районі Бахмуту і попросив передати її президенту Байдену зі словами вдячності за величезну підтримку нашого спротиву російській агресії і за той внесок, який зробили Сполучені Штати в посилення нашої оборони”, — нагадав Фесенко.
Він зазначив, що це не просто символічний зв’язок, це відповідь на питання, що треба робити далі: Україні потрібні боєприпаси для HIMARS, і нова потужна зброя, яка дасть нам можливість не тільки вистояти, зокрема і під Бахмутом, а й звільнити всі українські землі, які окупували російські загарбники.
Нагадаємо, 21 грудня відбувся перший з початку повномасштабного вторгнення візит президента Володимира Зеленського у США. Його біля Білого дому зустріли президент США Джо Байден і перша леді Джилл Байден.
Зеленський провів приватні переговори з Байденом, і закінчив свій візит у Вашингтон спільною пресконференцією з ним і виступом перед Конгресом.