Найближчими днями національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” виведе у ремонт ще один енергоблок. Це збільшить дефіцит генерації в енергосистемі, тому відключення електрики стануть більш тривалими.
Про це йдеться в офіційному повідомленні “Енергоатома”.
“Найближчими днями “Енергоатом” виведе у ремонт ще один енергоблок-тисячник. Враховуючи це, а також зростання споживання електроенергії у липні, дефіцит генерації в енергосистемі може збільшитись. Але, з іншого боку, саме такий графік ремонтів дозволить восени максимально скоротити тривалість вимушених відключень електроенергії”, – йдеться у повідомленні.
Чому ремонти проводять влітку
У заяві вказано, що безпечна та ефективна експлуатація ядерних реакторів вітчизняних АЕС потребує щорічного проведення планово-попереджувальних ремонтів, які включать перевантаження ядерного палива та обовʼязкові регламентні роботи. Такі ремонти, зазвичай, проводять в теплу пору року, щоб максимально використати потужність атомної генерації під час осінньо-зимового періоду.
“Цього року ремонти проводять на восьми енергоблоках Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС. На Запорізькій АЕС планово-попереджувальні ремонти з моменту її окупації не проводять”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Взимку українці можуть проводити до 20 години на день без електрики та опалення, — ВВС
Повідомляють, що наразі “Енергоатом” вже завершив ремонти трьох енергоблоків потужністю 2420 МВт.
“Завдяки цілодобовій, висококласній та ефективній роботі атомників загальна тривалість ремонтів вже зменшена на 22,3 доби від запланованого. В результаті АЕС виробили додаткових 171, 84 млн кВт електроенергії та підтримали енергосистему, скоротивши тривалість відключень у червні”, – повідомили у компанії.
У заяві наголошують, що ремонтні роботи виконуються за графіком, який погоджений “Укренерго”: він складений оптимально та враховує всю складність ситуації з енергопостачанням.
Нагадаємо,нещодавно видання Financial Time опублікувало статтю, у якій зазначалося, що якщо не буде вжито жодних заходів, то у січні, ймовірно, населення України матиме лише від двох до чотирьох годин електроенергії на день. Тому ця зима буде значно важчою, аніж 2023 року.