військова доктрина Білорусі
Фото: Міноборони Республіки Білорусь/Telegram

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів про масштаби мобілізації в Росії і її загрозу для України.

Про це Залужний розповів в інтерв’ю The Economist.

“Російська мобілізація спрацювала. Це неправда, що їхні проблеми настільки серйозні, що ці люди не будуть боротися. Вони будуть. Накаже їм цар воювати, і вони воюватимуть. Я вивчав історію двох чеченських воєн – це було те саме”, – зазначив Залужний.

Він вважає, що не варто обманювати себе тим, що росіяни не мають гарного оснащення, бо їхня кількість становить проблему.

” Можливо, вони не настільки добре оснащені, але вони все одно становлять для нас проблему. За нашими оцінками, у них є резерв 1,2-1,5 млн осіб… Росіяни готують близько 200 тис. нових військових. Я не сумніваюся, що вони ще раз візьмуться за Київ”, – сказав головнокомандувач.

Міністр оборони України Олексій Резніков приблизно такі ж думки озвучив в інтерв’ю The Guardian.

Він нагадав, що у рамках так званої “часткової мобілізації” Росії вдалося призвати близько 300 тисяч людей. З них 150 тисяч Москва вже використовує для посилення своїх підрозділів, а ще 150 тисяч – ретельно готує до майбутніх наступів.

“Друга частина мобілізованих, приблизно 150 000 осіб, приступила до навчальних курсів у різних таборах. Вони готуються щонайменше три місяці. Отже, наступну хвилю наступу спробують розпочати швидше за все в лютому, як і минулого року. Це їх план”, – розповів міністр.

Він вважає, що Росія продовжить мобілізацію своїх громадян і надалі, оскільки “основною тактикою окупантів є “м’ясорубка” – коли вони кидають у бій якнайбільше людей, сподіваючись, що вони зруйнують меншу українську армію.

“Кремль намагається знайти нові рішення, як здобути перемогу”, – додав Резніков.

 

Подібні

Зеленський про вибори в Україні: тільки після війни або змін у законодавстві

При цьому він визнає, що внести зміни законодавчо не вдасться, бо “суспільство проти”

У Молдові не проти, якщо Україна допоможе Придністров’ю владнати енергетичну кризу

Наразі офіційних запитів від Кишинева щодо цього кроку не було

В Україні знизився рівень довіри до Зеленського до 52%, — опитування КМІС

В Україні знизився рівень довіри до президента Володимира Зеленського. За рік показник…

Слідом за газом у парламенті України хочуть припинити й транзит російської нафти: зареєстровано відповідний законопроєкт

Контракт діє аж до 2029 року