ДСНС і платне розмінування
Фото: Сергій Наєв

Міжнародні партнери виділили Україні на проєкти гуманітарного розмінування протягом 2022-2027 років понад 700 мільйонів доларів. Серед ключових донорів США, Швейцарія, Норвегія, Японія, Нідерланди, Німеччина та інші.

Про це повідомляють в Мінекономіки.

Партнери забезпечують не лише фінансову підтримку розмінування, а й сприяють залученню до України найкращих технологій, практик та фахівців у цій сфері. У Міністерстві додали, що Уряд посилюватиме координацію протимінної діяльності з міжнародною та фаховою спільнотою. Така координація здійснюватиметься як через започатковану торік Секторальну робочу групу, яка об’єднує усіх донорів України в цій сфері, так і через відновлений у березні 2024 року кластер з протимінної діяльності, який є платформою для програмної координації відповідних суб’єктів.

Також у відомстві нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення РФ сталося 656 нещасних випадків, пов’язаних з мінами. Внаслідок підривів загинули 296 цивільних, а ще 665 отримали поранення.

Нагадаємо, Україна починає виробництво роботів для розмінування, евакуації та підвозу боєприпасів. Основна мета наземних роботів – мінімізувати участь людини на полі бою.

Подібні

Кандидат в канцлери Німеччини Мерц запропонував створити контактну групу підтримки України

Кандидат у канцлери Німеччини Фрідріх Мерц запропонував створити контактну групу для координації…

Понад 70% українців хотіли б вступу України до НАТО за прикладом Західної Німеччини, – опитування

Такі результати показало опитування українців у листопаді

Українська влада планує повертати своїх громадян з-за кордону: пілотний проєкт стартує вже у січні

Почати хочуть з Німеччини

Ердоган оголосив себе і Путіна найдосвіченішими лідерами світу

Він заявив. що їхні дії “є сигналом для Америки” і пообіцяв формування “нового світу” вже найближчим часом