Північна Македонія передає Україні бойові гелікоптери
Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook

Австралія зняла з експлуатації 45 гелікоптерів MRH-90 Taipan, які вирішила утилізувати. Однак ще торік саме таку техніку просила Україна.

Про це пише місцеве видання АВС.

“Відомо, що тепер українська громада тисне на австралійський уряд через таке рішення, адже у грудні Київ зробив запит на отримання цих гелікоптерів. Літаки MRH-90 зняли з експлуатації ще у вересні після того, як під час навчань у Квінсленді загинули чотири військовослужбовці”, – йдеться у повідомленні.

Учасник мітингу української громади в Сіднеї Антон Богданович сказав, що “австралійський уряд чомусь хоче, щоб ми всі, платники податків, заплатили близько двох мільярдів доларів, аби демонтувати їх, поховати в землі та забруднювати навколишнє середовище замість того, щоб допомогти другові в біді”. Водночас посол України в Австралії Василь Мирошниченко сказав, що “можливість передати гелікоптери Україні все ще є…”, хоч Київ і не отримав відповіді щодо свого прохання.

“Представник оборонного відомства  коментарі ABC сказав, що Австралія “утилізує все екологічно чистим та економічно ефективним способом”. Про інші варіанти наразі не повідомляють”, – додають у виданні.

MRH-90 Taipan – це багатоцільовий гелікоптер завдовжки 16,13 та заввишки 5,23 метра. Його максимальна швидкість становить 300 кілометрів на годину.

Нагадаємо, торік Австралія надала Україні обладнання для розмінування, портативні рентгенівські апарати, 3D-принтер та протидронові системи. Загальна сума військової допомоги становила 20 мільйонів доларів. 

Подібні

Дрони СБУ атакували російський завод “Купол”, який виготовляє системи ППО та БпЛА,— ЗМІ

Відомо, що це вже це друга атака на завод з початку повномасштабної війни в Україні

У НАТО заявили, що російська військова промисловість досягла свого піку: що це означає

Наразі виробничі потужності дозволяють РФ випускати орієнтовно 183 БМП та БТР за місяць

У Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують замінити Шмигаля

Проте в українському законодавстві погано прописаний процес звільнення та призначення уряду

Майже 70% українців прямо зараз готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО, – опитування

Проти виступають від 20 до 25%