Переважна більшість українців віднеслись би негативно до відставки Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Наразі так вважають 72% респондентів.
Про це йдеться у даних Київського міжнародного інституту соціології.
Опитування проводили протягом 4-10 грудня 2023 року. Загалом, у те, що між українським президентом та Головнокомандувачем ЗСУ можуть бути певні розбіжності, вірять 43% українців. Однак лише 8% вважають, що ситуація дуже серйозна, а решта – 35%, переконані, що ці непорозуміння не є вкрай серйозними. У відсутності будь-якого конфлікту переконані 39% опитаних, а 18% людей не змогли визначитися із відповіддю.
Переважна більшість респондентів – 72% кажуть, що негативно поставилися б до відставки Залужного. Лише 2% респондентів віднеслися до цього позитивно. Ще 21% мають нейтральне сприйняття цього, а 5% не змогли сформулювати свою думку.
В іншій частині опитування ставилося запитання: “Наскільки ви довіряєте чи не довіряєте наступним українським публічним діячам? Якщо ви не знаєте його чи її, так і скажіть!”. У переліку прізвищ також були й Валерій Залужний, Кирило Буданов і Олександр Сирський. Усі три зазначені військові командувачі мають високу довіру серед населення, а різниця у частках довіри є більшою мірою наслідком різного рівня обізнаності про них. Так, серед загалом усіх респондентів 92% довіряють Залужному, 60% Буданову (але 18% не знають його), а 33% – Сирському (проте 48% не знають його).
У перерахунку до тих, хто знає цих командувачів, 94% довіряють Залужному, 73% довіряють Буданову і 63% довіряють Сирському. Водночас рівень недовіри серед тих, хто їх знає, становить 5% до Залужного, 24% до Буданова та 29% до Сирського.
Як відомо, раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв’ю виданню The Economist заявив, що ситуація на фронті зайшла у глухий кут, коли жодна зі сторін не може просуватися, бо однаково технологічно оснащена. Мовляв, тому війна переходить до етапу позиційної боротьби. Своєю чергою президент Володимир Зеленський заявив, що не вважає ситуацію на фронті патовою.
Згодом, 21 листопада, Зеленський в інтерв’ю таблоїду The Sun розповів, що військові, які збираються займатися політикою, не повинні “займатися війною”. А 29 листопада видання “The Economist” написало, що паралельно з похмурою реальністю окопної війни стає дедалі більш напруженим “політичне поле битви” у Києві. Там зазначалося, що президент Володимир Зеленський вбачає конкурента в обличчі Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, а така політична гризня лише шкодить Україні.
Нагадаємо, Умєров вже коментував інформацію про можливу зміну військового командування України. Ця тема проходить “за всіма параметрами, які обговорюють у внутрішньому військовому периметрі”.
У Зеленського також заперечили чутки про “розкол між президентом і Залужним”. Мовляв, відносини президента та головкому як “щось далеке від гучних заголовків”.
Читайте також: Єрмак розповів, чи дійсно є непорозуміння між Зеленським та Залужним
Також нардепка Марʼяна Безугла заявила, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не надав плану на наступний рік, тому має піти у відставку. Згодом на неї заявили до Служби безпеки України.
Читайте також: Данілов вважає, що чутки про “розкол у військовому керівництві” ініціювали окупанти – яка мета цієї операції