ООН про геноцид в Україні
Скриншот з відео

Міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні наразі “не має достатніх доказів”, які юридично відповідають Конвенції, щоб визнати війну в країні геноцидом.

Про це заявив голова Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе на пресконференції у Києві.

Читайте також: Зернова угода в обмін на SWIFT: ООН шокувала заявою до Путіна

“На даному етапі ми все ще не дійшли висновку, що відбувається геноцид… Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння та закиди щодо цього злочину. Тому ми досліджуємо це крок за кроком. На цей час ми не маємо достатніх наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид. Ви пам’ятаєте, що це питання умислу, умислу злочинців. Має бути “потреба” знищити певну групу. І таке знищення, відповідно до Конвенції, має бути фізичним чи біологічним. Це ті жорсткі умови, які підтверджені судовою практикою”, – зазначив голова Комісії. 

Розслідування в Україні триватиме

Мьосе наголосив, що розслідування в Україні продовжуватимуть. Раніше Комісія вже зазначала, що “в російських ЗМІ були певні заяви, які, можливо, могли мати стосунок до питання про підбурювання до геноциду”. Він пояснив, що “це питання не слід розглядати окремо від інших наших висновків”.

“Як ви знаєте, ми виявили велику кількість воєнних злочинів. Ми виявили, що принаймні щодо двох тем, а саме тортур і атак з жовтня 2022 року, питання полягає в тому, чи слід розглядати їх як злочини проти людяності… І ми визначили, що є ознаки того, що це може бути злочином проти людяності. Тому я вважаю, що корисно подивитися на усе в контексті”, – підсумував Мьосе. 

Читайте також: ООН приголомшена ударом РФ по готелю: Це наша база у Запоріжжі і місце для підтримки постраждалих

Нагадаємо, що 16 березня Мьосе також заявив, що розслідування порушень прав людини в Україні не знайшло доказів скоєння Росією геноциду.

Також повідомлялося, що у січні генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш оголосив про розпуск комісії, яка мала розслідувати вибух в Оленівській в’язниці, внаслідок якого загинули десятки українських військовополонених. Своє рішення Гутерреш пояснив “браком умов, необхідних для розгортання місії на місці”.

Подібні

Пєсков заявив, що рішення про надання політпритулку Асаду ухвалив особисто Путін

Рішення про надання політпритулку Башару Асаду особисто приймав російський диктатор Володимир Путін.…

Туск заявив, коли можуть розпочатися мирні переговори щодо війни в України

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час засідання уряду заявив, що мирні переговори…

У Financial Times розповіли, як недобудовані українські фортифікації допомагають РФ швидко наступати

Дніпропетровщина за рік витратила $7,3 млн на будівництво оборонних укріплень, які почали зводити лише два місяці тому

У Запоріжжі зросла кількість загиблих: станом на ранок повідомляють про шістьох

Під завалами шукають ще п’ятьох людей