У Польщі ставлення до українських біженців стає негативнішим
Фото Калеба Джорджа на Unsplash

Частина поляків змінила своє ставлення до українських біженців у гіршу сторону. Польські жінки побоюються, що українки переповнили “шлюбний ринок”.

Про це пише Gazeta Wyborcza.

У Польщі нині перебувають близько 1,2 мільйонів українців, переважна кількість яких жінки. Це позначається на польках, які вбачають в українках потенційних конкуренток. Саме у групі польських жінок віком до 29 років із середньою освітою була помічена найбільша ворожість до українок.

“Молоді польки бояться, що українки вкрадуть їхніх чоловіків? Позитивне ставлення поляків до українців знижується. Згідно з останніми дослідженнями Варшавського університету, готовність допомагати українцям зменшується. Найбільші забобони прокидаються у молодих польських жінок. Причина? Українські жінки заповнили шлюбний ринок”, – йдеться у повідомленні.

Проте, як і раніше, 67% поляків ставляться до українців позитивно, але ця частка зменшилася. Натомість частка людей, які негативно відносяться до українців, зросла з 8% до 13%. Усього 31% опитаних сказали, що змінили своє ставлення, з них 85% – у гіршу сторону.

Якщо спочатку 62% вважали, що українським біженцям треба допомагати, то сьогодні таких поляків лише 40%. Вперше понад половина поляків (55%) висловлюються проти надання додаткової допомоги українцям.

“Це стереотип, що українка – покірна та традиційна дружина. Я боюся, що ці надії можуть не виправдатись. Мій досвід роботи з українками показує, що це працелюбні, розумні та освічені жінки, які вміють постояти за себе”, – розповіла президентка Польського міграційного форуму Агнешка Косович.

Головна причина невдоволення поляків – нібито споживацьке ставлення українців. Про це повідомили 39% респондентів. Дедалі більше поляків вважають, що українці не повинні отримувати такі самі соціальні пільги, як і громадяни Польщі.

“Вперше ми маємо справу із ситуацією, коли понад половина поляків, 55%, виступає проти надання додаткової допомоги українцям. І цього слід було чекати. Такий ура-оптимізм у допомозі ніколи не триває вічно. Очевидно, що в якийсь момент у нас закінчиться енергія. Але втома з обох боків: господаря та приймаючого. Тяжко бути вдячним гостем понад рік. Усі хотіли б, щоб ситуація повернулася до того, що було до війни”, – додала Косович. 

Проте стосовно пільг та допомоги українцям Косович переконана, що таке мислення поляків є результатом незнання та невизнання певних фактів. Адже українці заробляють для себе та приносять величезні доходи державі.

Нагадаємо, 1 серпня між дипломатами України та Польщі виник конфлікт на фоні продовження обмеження до 15 вересня імпорту української агропродукції у країни Східної Європи. За ембарго виступають Польща, Болгарія, Румунія, Словаччина та Угорщина, вони хочуть, аби заборона тривала і після визначеної дати.

Подібні

Нові подробиці паризької зустрічі лідерів України, США і Франції: Зеленський і Макрон виступали “на одній хвилі”, а Трамп хотів слухати

Наразі від США немає відповіді щодо пропозиції, які були озвучені. Трамп”обмірковує всі деталі”

Енергетики пояснили, чому на заході Україні скасували графіки відключення світла

Туди, де мережі вціліли, а електростанції ближче світло повертається швидше

Армія РФ атакувала Запоріжжя: щонайменше семеро людей загинули, серед поранених – діти

Четверо людей дістали поранення

Поліція показала обличчя одного з чотирьох вбивць письменника Вакуленка: це військовий РФ з Луганська

Правоохоронці розкрили обличчя ще одного воєнного злочинця з псевдо “Академік”, який причетний…