Костенко про дальність ракет
Фото: Роман Костенко/Facebook

Наразі в росіян все ще зберігається перевага у силах і засобах, зокрема у кількості снарядів. Тому контрнаступ Сил оборони України не такий стрімкий, як хотілося б. Щоб пришвидшити цей процес, потрібно більше західного точного озброєння.

Про це розповів народний депутат від партії “Голос”, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

“Росія може собі дозволити випускати багато снарядів і в цьому, мабуть, є наслідок того, що наш контрнаступ не є таким стрімким, як нам хотілося. Але ми просуваємось, навіть при тому, що ми витрачаємо меншу кількість боєприпасів. Це можна компенсувати, в першу чергу, західною зброєю”, – розповів Костенко.

В чому відмінність російської і західної зброї

Пострадянська і західна зброї відрізняються концепцією: перша передбачає знищення цілей великою кількістю боєприпасів, друга – один постріл, одна ціль.

“Тому оці 5-6 тисяч снарядів, які випускає Україна, мають іноді більший коефіцієнт ураження, ніж 35 тисяч, випущених росіянами. Нам потрібно більше західного озброєння, точнішого, технологічнішого, і тоді ми зможемо вирівняти наші позиції”, – пояснив народний депутат.

Читайте також: США готують ще один пакет допомоги Україні на $400 млн, — CNN

Крім того, Костенко наполягає на необхідності розвитку українського оборонно-промислового комплексу і посиленні санкційного тиску на ворога, “щоб нівелювати його можливість виробляти нові боєприпаси”.

“В Росії працює оборонно-промисловий комплекс і вони можуть виготовляти як боєприпаси, так і ракети. На жаль, ті санкції, які були, вони діють, але не повністю, щоб закрити РФ можливість виробляти озброєння. Йдеться не тільки про звичайні снаряди, а й далекобійні ракети”, – наголошує представник “Голосу”.

Читайте також: США та Швейцарія посіли перше місце з виготовлення деталей для російського озброєння

Нагадаємо, нещодавно США офіційно оголосили про новий пакет військової допомоги Україні. Туди увійде ЗРК NASAMS та обладнання для безпеки портів.

Раніше повідомлялося, що у США розглядають можливість надання Україні наземного протиракетного комплексу THAAD. Він потужніший за Patriot, оскільки може захистити від повітряних атак цілий регіон.

Крім того, в Україну надійшли довгоочікувані касетні боєприпаси від США. Наразі їх ще не використовувати проти РФ. І 20 липня з неофіційних джерел стало відомо, що українські збройні сили вже почали застосовувати їх проти російських окупантів на південному сході України.

Подібні

Російська армія впритул наблизилася до Покровська: джерела кажуть про 3-6 км

Внаслідок тривалих боїв росіяни знищили дві українські позиції, а ще одну взяли під контроль

В СБУ розповіли подробиці спецоперації у Криму: морські дрони вступили у бій з вертольотами РФ

Українські дрони “Sea Baby” мають тепер крупнокаліберні кулемети із балістичними програмами автоматичного наведення

У Financial Times розповіли, як недобудовані українські фортифікації допомагають РФ швидко наступати

Дніпропетровщина за рік витратила $7,3 млн на будівництво оборонних укріплень, які почали зводити лише два місяці тому

У Пентагоні назвали витрати РФ на війну в Україні і втрати, яких вона зазначала

Лише за перший рік Кремль витратив більше грошей, ніж коштували всі конфлікти після Другої світової