опитування українців про діяльність міністерств
Фото: Кабмін України

В умовах війни та воєнного стану в Україні бракує демократії. Про це кажуть 35% українців. Приблизно стільки ж – 36%, вважають, що демократії зараз “стільки, скільки має бути”.

Такі результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке тривало з 23 по 29 січня.

“Враховуючи, що зараз – війна і воєнний стан, 36% вважають, що в країні стільки демократії, скільки має бути в таких умовах. Ще 16% вважають, що демократії навіть забагато. При цьому третина українців (35%) вважають, що зараз демократії замало. Решта 14% не змогли визначитися зі своєю думкою”, – йдеться в аналізі.

Тим, хто вважає, що демократії замало, поставили додаткове відкрите запитання про причини цієї нестачі. Більшість пов’язали це обмеженням свободи слова.

“Найчастіше люди пов’язували брак демократії з неможливістю критикувати владу або обмеженням свободи слова (19%), діяльністю ТЦК (17%), тим, що інтереси простих людей не враховують або люди незахищені (16%), беззаконням, порушенням законів і перевищенням повноважень владою (15%), а також корупцією (15%)”, – йдеться у дослідженні.

Аналітики зазначили, що про відсутність виборів говорив 1% опитаних.

Як повідомлялося раніше, опитування показало, що українці покладають відповідальність за енергетичну кризу (за винятком російських ударів) насамперед на центральну владу: уряд і президента Володимира Зеленського.

Читайте також: Кияни назвали головні проблеми столиці, і чим має займатися влада, – опитування “Політарени” і Active Group

Подібні

Україна продовжує “далекобійні санкції”: Зеленський повідомив про ураження двох НПЗ у Росії

Об’єкти були уражені в Краснодарському та Ярославському регіоні

На Миколаївщині судитимуть посадовців ТЦК, які катували батька пʼятьох дітей

Тепер посадовцям загрожує до 12 років в’язниці

Більш як третина поляків вважають, що позбавлення Зеленського ордена зміцнює позиції Польщі у світі, – опитування

Приблизно стільки ж громадян висловлюють протилежну думку

Московський НПЗ не зможе відновити виробництво до кінця року після атак українських дронів, — Reuters

На відновлення пошкоджених потужностей заводу знадобиться не менше ніж пів року