ВСП про скандал з голодними бійцями
Фото: kmm.km.court.gov.ua

У перші роки повномасштабного вторгнення Україна намагалася тримати своїх наймолодших солдатів подалі від лінії фронту, але тепер молодих бійців все частіше відправляють на найнебезпечніші напрямки.

Про це йдеться у закритій статті The Wall Street Journal, яку цитує “Уніан”.

“Це ілюструє неможливий вибір України через чотири роки війни, яка спустошила її професійну армію: як захистити й виховати нове покоління, одночасно забезпечуючи постійний приплив людей на передову. Більшість чоловіків, готових воювати, записалися в армію давно, а піхотні частини повні літніх чоловіків, непридатних для виснажливих бойових завдань. Водночас терміни служби на передовій значно збільшилися, що посилює виснаження. А багато інших переховуються  або заплатили хабарі, щоб незаконно покинути країну”, – пише WSJ.

Старший науковий працівник аналітичного центру Foreign Policy Research Institute Роб Лі переконаний, що “лінійна сила, ймовірно, є найважливішим фактором, який визначить, як складеться ситуація на полі бою у 2026 році для України”. Зазначається, що торік сотні молодих українців записалися в програму “18-24”, вступивши в різні бригади. Проте через брак піхоти командири відправили багатьох з них у вир російського наступу. 

“У результаті багато хто загинув, а дехто отримав каліцтва чи залишився інвалідами на все життя. Водночас багато хто дезертував. З того часу українські підрозділи дозволили деяким молодим новобранцям відслужити шість місяців у підрозділах безпілотників – подалі від бойових дій”, – йдеться у WSJ.

Минулої весни видання писало про Кирила Горбенка, який відразу після досягнення 18-річчя приєднався до програми “18-24”. Він сподівався, що досвід на передовій допоможе йому вступити до військової академії, на навчання в якій у нього не було грошей. Однак менш ніж через шість місяців Горбенко загинув внаслідок обстрілу ворожої артилерії під Покровськом. Його тіло не вдалося витягти, а родина Горбенка не отримала виплат від уряду і підтвердження його смерті. Мати воїна переконана, що “він просто ще не був готовий до війни”.

Читайте також: “Йдуть не заради грошей” – у ЗСУ розповіли, яка головна мотивація для добровольців за контрактом “18-24”

Нагадаємо, у лютому 2025 року в Україні запустили контракти для українців віком 18-24 років. У Міністерстві оборони зазначали, що ці контракти передбачають виплату 1 мільйона гривень, з яких 200 тисяч виплачуються відразу, а решта – під час служби. Пізніше контракт розширили, і тепер кожен доброволець може вибрати будь-яку бригаду.

Читайте також: У ЗСУ кажуть про зменшення кількості бажаючих йти на “контракт 18-24” – яка причина

Подібні

Кабмін затвердив механізм виплати 3 тис. євро репарацій постраждалим від насильства окупантів

В Україні офіційно зафіксовано 398 випадків сексуального насильства, пов’язаного з війною

Данія припиняє видавати статус біженця українським чоловікам 23–60 років

Ці обмеження не вплинуть на дозволи на проживання, які вже були надані українцям раніше

Москва знову під атакою безпілотників, Собянін хвалиться, що “збили” 80 штук

Тим часом всі аеропорти регіону знову не працюють

Травень став найсмертоноснішим для мирних жителів України з 2022 року, – доповідь ООН щодо війни

Щонайменше 274 цивільних українців стали жертвами повітряних атак РФ