ЄС готує фонд для України
Фото: ОП

Сьогодні, 9 липня, посли ЄС знову не досягли згоди щодо 18-го пакета санкцій проти Росії через протест Словаччини.

Про це “Суспільному” розповів топдипломат ЄС.

“Словаччина блокує санкції попри “хороші та продуктивні” переговори з Комісією щодо дорожньої карти з відмови від російських енергоносіїв REPower EU. Зростає гнів у залі, оскільки ми втрачаємо час і повинні мати тверду реакцію на нещодавні російські атаки”, –  повідомив співрозмовник видання.

Також залишається питання збереження верхньої межі ціни на нафту, яке й досі не вирішене, оскільки три країни-члени (Греція, Кіпр і Мальта) не бажають її застосовувати. Наступне обговорення пакета відбудеться на засіданні послів ЄС 11 липня.

“Ми щиро сподіваємося, що домовленості буде досягнуто і що Рада ЄС у закордонних справах у вівторок зможе затвердити цей вкрай необхідний новий пакет”, – сказав співрозмовник ЗМІ.

Як відомо, на зустрічі послів ЄС 27 червня Словаччина попросила відкласти ухвалення 18-го пакету санкцій проти Росії. Причина – необхідність знайти задовільне рішення щодо негативних наслідків для Словаччини від запропонованого законодавства RePowerEU.

Раніше Угорщина заявила, що разом зі Словаччиною блокуватиме ухвалення 18-го пакета санкцій ЄС проти Росії. Хоча у представництві Словаччини при ЄС Суспільному це спростували, оскільки питання нібито не включали до порядку денного зустрічі Ради ЄС.

У червні 2025-го Єврокомісія представила 18-й пакет санкцій, який передбачає нові обмеження проти енергетичного та банківського секторів РФ. Санкції охоплюють також транзакції, пов’язані з проєктом Північний потік.

Що відомо про протести Угорщини та Словаччини

Угорщина та Словаччина часто виступають проти або блокують ухвалення певних санкційних пакетів ЄС проти РФ. Основна причина цього полягає у вимозі Словаччини отримати гарантії від Єврокомісії щодо наслідків повної відмови від російського газу до 2028 року в рамках ініціативи REPowerEU. Вони начебто побоюються негативних економічних наслідків для своєї країни.

Угорщина також неодноразово висловлювала свою незгоду з окремими положеннями санкційних пакетів і блокувала їх. Позиція Угорщини часто пов’язана з їхньою залежністю від російських енергоносіїв, а також з політичними мотивами, зокрема з вимогою продовження транзиту російського газу через Україну.

Нагадаємо, що 30 червня Рада Європейського Союзу продовжила санкції проти Росії ще на пів року – до 31 січня 2026 року.  А перед тим Угорщина та Словаччина, які не підтримують новий 18-й пакет санкцій ЄС  проти РФ, заблокували його затвердження.

Читайте також: У Франції анонсували “найжорсткіший пакет санкцій ЄС” проти Росії – що відомо

Данія закликає позбавити Угорщину права голосу в ЄС через її вето щодо вступу України. Зокрема, шляхом використання так званого ядерного варіанту за статтею 7 проти Будапешта.

Читайте також: ЄС розробляє “план Б”, який допоможе обійти угорське вето щодо російських санкцій

Подібні

Газета Bild оприлюднила “таємний” перелік озброєння, яке Україна просить у Німеччини: що у списку

“Є конкретний запит на озброєння на мільярди євро”

The New York Post звернулася до Трампа: “Ми повинні переозброїти Україну”

Газета наголошує, що першопричиною війни рф проти України є існування самої України

Президентка Єврокомісії вражена ефективністю українського ВПК, але шкодує про його низьку завантаженість

“Швидкість, економічна ефективність та кмітливість”

Передова усіяна тілами російських і українських солдатів, рештки перемішуються, складно розділити, — керівник пошукового загону

Після огляду тіла відправлять на забір ДНК, а потім на обмін з Росією