вміст 17 пакета санкцій проти РФ
Фото: ti-ukraine.org

Європейський Союз розглядає “план Б” на випадок чергового вето Угорщини щодо питання продовження російських санкцій.

Про це з посиланням на свої джерела повідомляє редактор “Радіо Свобода” з питань Європи Рікард Джозвяк.

Ідея з’явилася ще під час переговорів перед березневим продовженням санкцій. Відомо, що європейські санкції формально складаються з двох документів: рішення і постанови. Тексти є практично однаковими й діють разом. Тобто країни ЄС узгоджують та ухвалюють рішення, яке виконується через постанову.

“Саме дію постанови потрібно одноголосно продовжувати кожні шість місяців – але не рішення: рішення залишається чинним, доки не збереться кваліфікована більшість голосів для його скасування. Ініціатори ідеї кажуть, що це можна використати для того, щоб проігнорувати блокування Угорщиною продовження дії постанови й залишити санкції чинними”, – пише видання.

За словами співрозмовників Джозвяка, це рішення розглядають як “тимчасовий і крайній захід”, оскільки Угорщина та її соратники можуть подати до суду, і юридично рішення не є бездоганним. Також розглядаються й інші варіанти “планів Б”.

Один з них – щоб Єврокомісія внесла пропозицію 17-го пакета санкцій проти Росії, щоб врешті виторгувати відмову від його запровадження на те, що Угорщина не блокуватиме продовження вже чинних санкцій, а Будапешт отримає формальні підстави говорити про свою перемогу в тому, що заблокував цей санкційний пакет. Ще один варіант – щоб у разі неможливості продовжити дію санкцій застосувати проти РФ високі тарифи у всіх відповідних сферах, для чого не потрібне одностайне рішення. Проте це не може бути повноцінним замінником санкцій, зокрема експортних обмежень. 

Розглядають й варіант із застосуванням ідентичних обмежень на національному рівні. Це рішення також не бездоганне, оскільки не всі країни-члени мають детально прописане національне законодавство щодо санкцій, покладаючись на європейську “рамку”.

На додачу до питання санкцій, у Брюсселі думають й над тим, як тиснути на Угорщину для розблокування фактичного початку перемовин про вступ з Україною. Лунають припущення, що поступки Угорщині якимись коштами, виплату яких їй призупинили через проблеми з верховенством права, можуть стати аргументом в обох питаннях.

Нагадаємо, демократи представили у Конгресі США законопроєкт щодо підтримки Україні й посилення санкцій проти РФ. Навіть якщо сам законопроєкт не схвалять, то його окремі положення потраплять до іншого документу.

Подібні

У Німеччині провідні банки відмовилися від інвестицій в оборону країни через “етичні міркування”

“Забезпечення безпеки та оборони є обов’язком держав, а інвестиції у зброю лише ширять конфлікти”

Глава МЗС Франції підтвердив, що 9 травня до Києва приїдуть головні дипломати країн ЄС

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що його європейські колеги та…

Кислиця розповів, чому Україні не варто “повертатися спиною” до ООН: це надасть Росії перевагу

“Це найкращий подарунок, який ми могли б зробити нашим ворогам і опонентам”

Віткофф вказав на “позитивні” для України моменти у втраті окупованих РФ територій

“Росія може отримати контроль над деякими регіонами, але не над усіма”