Європа збільшить витарти на оборону
Фото: ОП

Впродовж наступних 10 років європейські країни вдвічі збільшать витрати на оборону. Однак навіть такі масштабні інвестиції, ймовірно, не дозволять країнам ЄС повністю відмовитися від американського озброєння.

Про це пише The New York Times.

“За попередніми оцінками, йдеться про близько €14 трлн. Однак наразі європейські країни не мають аналогів зброї США. Зокрема йдеться про  винищувачі F-35 компанії Lockheed Martin та зенітні ракетні системи Patriot. Крім того, частина зброї функціонує на програмному забезпеченні, розробленому в Сполучених Штатах”, – пише видання.

Зазначається, що багато європейських країн вже значно інвестували в американське озброєння, тому прагнуть зберігати сумісність майбутніх закупівель із тим, що вже перебуває на озброєнні.

“Це, своєю чергою, ускладнює спроби побудувати незалежну європейську оборонну промисловість. Усередині деяких країн також спостерігається напруження через збільшення витрат на оборону”, – йдеться у матеріалі.

Розподіл коштів

Питання оборонних витрат у Європі стало ще більш актуальним після скорочення американської підтримки України.

Повідомляють, що у ЄС уже запроваджені обмеження щодо обсягів коштів, які можна витратити на придбання американського обладнання з окремих джерел, включно з оборонною кредитною програмою на €150 млрд.

“Але більшість закупівель здійснюватиметься на рівні окремих держав, які самостійно вирішуватимуть, як розпоряджатися своїми ресурсами”, – зазначають у матеріалі.

Читайте також: У Politico дізналися про “розкол” між Макроном і Стармером, що може зруйнувати “коаліцію охочих”

На цьому тлі в Європі сформувалися дві основні позиції: представники Франції виступають за спрямування європейських коштів винятково на підтримку власного оборонного виробництва, щоб уникнути надмірної залежності від США. Але країни Північної Європи, Балтії та Польща вважають, що слід витрачати кошти менш протекціоністським способом – тобто з акцентом на швидку допомогу Україні.

Фахівці вказують, що військова залежність від США – це фактор ризику і Європа має відмовитися від технологічної прив’язаності до Сполучених Штатів. Однак це буде тривалий процес, який може зайняти щонайменше п’ять років.

Читайте також: За весь час повномасштабної війни США надали Україні допомоги на понад $120 млрд, – дослідження інституту Кіля

Подібні

Газета Bild оприлюднила “таємний” перелік озброєння, яке Україна просить у Німеччини: що у списку

“Є конкретний запит на озброєння на мільярди євро”

В Україні фіксують рекордно низьку кількість школярів: це вперше за 30 років

Також у вишах країни фіксують вкрай низьку кількість першокурсників

У Politico дізналися про “розкол” між Макроном і Стармером, що може зруйнувати “коаліцію охочих”

Однією з причин став президент Трамп

Стало відомо, коли середня зарплата в Україні зросте до 40 тис. грн

Також очікується зростання зарплат у доларах