Китай підтримав РФ у війні з Україною
Фото: сайт президента Росії

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час візиту до Москви 8 травня заявив про підтримку Росії і назвав диктатора Володимира Путіна “союзником у побудові нового світового порядку”. Він також підтвердив “спільну позицію” щодо війни проти України.

Про це повідомляє  Reuters з посиланням на спільну заяву Сі і Путіна після переговорів у Москві.

“Лідери Китаю і Росії зазначили, що конфлікт в Україні може бути врегульований “лише шляхом усунення його першопричин”. Це формулювання чітко повторює ключові меседжі російської пропаганди, якими Кремль виправдовує розв’язання повномасштабної війни – зокрема, “загрозу розширення НАТО”, “дискримінацію російськомовних”, а також утиски російської мови, культури й ЗМІ в Україні”, – пише агентство.

Китайський лідер наголосив, що Росія й Китай повинні бути “справжніми сталевими друзями, загартованими у сотні випробувань”. Обоє пообіцяли “посилити координацію в усіх сферах”, зокрема й у військовій. А також “рішуче протидіяти курсу Вашингтона на подвійне стримування” Китаю й Росії.

Читайте також: І США, і Китай невдоволені поглибленням співпраці РФ та Північної Кореї: які в них підстави для занепокоєння

“Лідери також засвідчили намір особисто контролювати ключові напрями співпраці та добиватися зростання обсягів торгівлі й інвестицій до 2030 року”, – йдеться у заяві.

Того ж дня Сі і Путін підписали угоду “про подальше поглиблення всеосяжного стратегічного партнерства” між двома країнами.

Зазначається, що лідери Китаю та РФ вже підписували “безмежне партнерство” у лютому 2022 року. Менш ніж за три тижні Путін направив свої війська в Україну. Китай є найбільшим торгівельним партнером Росії і надав Москві економічну підтримку, яка допомогла їй впоратися із західними санкціями.

Раніше повідомлялося, що 9 травня на Красній площі в Москві братиме участь розрахунок військовослужбовців Китаю. Він буде найбільшим за чисельністю з-поміж іноземних військ на параді до 9 травня. 

Читайте також: Китай надає РФ “дуже суттєву” підтримку в обмін на секретні технології: що відомо

Нагадаємо, що в Україні вже офіційно заявляли про присутність китайських солдатів, які воюють на боці РФ. Кілька осіб потрапили в полон. офіційний Китай не підтвердив це, і не спростував. Натомість закликав Україну “не робити безвідповідальних заяв”.

Аналітики вважають, що китайські солдати, які воюють на боці Росії в Україні, набувають досвід зокрема й для вторгнення на Тайвань.

Подібні

Угорщина та Словаччина заблокували 18-й пакет санкцій ЄС проти РФ

Країни наполягають на проведенні засідання Європейської Ради

Зеленський на саміті НАТО: з ким, крім Трампа, в президента заплановані зустрічі

Трамп підтвердив, що зустрінеться із Зеленським для обговорення “невеликих труднощів”

Свириденко може очолити уряд: ЗМІ назвали, кого вона візьме в команду і хто замінить її у Мінекономіки

Вона ймовірно “захоче зберегти вплив на рідне міністерство економіки”

Гетманцев пояснив, чому виступає за декриміналізацію діяльності моделей OnlyFans

“Бути чесними перед собою не можна наполовину. Все інше – лицемірство. Я – за декриміналізацію”