опитування українців про діяльність міністерств
Фото: Кабмін України

В умовах війни та воєнного стану в Україні бракує демократії. Про це кажуть 35% українців. Приблизно стільки ж – 36%, вважають, що демократії зараз “стільки, скільки має бути”.

Такі результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке тривало з 23 по 29 січня.

“Враховуючи, що зараз – війна і воєнний стан, 36% вважають, що в країні стільки демократії, скільки має бути в таких умовах. Ще 16% вважають, що демократії навіть забагато. При цьому третина українців (35%) вважають, що зараз демократії замало. Решта 14% не змогли визначитися зі своєю думкою”, – йдеться в аналізі.

Тим, хто вважає, що демократії замало, поставили додаткове відкрите запитання про причини цієї нестачі. Більшість пов’язали це обмеженням свободи слова.

“Найчастіше люди пов’язували брак демократії з неможливістю критикувати владу або обмеженням свободи слова (19%), діяльністю ТЦК (17%), тим, що інтереси простих людей не враховують або люди незахищені (16%), беззаконням, порушенням законів і перевищенням повноважень владою (15%), а також корупцією (15%)”, – йдеться у дослідженні.

Аналітики зазначили, що про відсутність виборів говорив 1% опитаних.

Як повідомлялося раніше, опитування показало, що українці покладають відповідальність за енергетичну кризу (за винятком російських ударів) насамперед на центральну владу: уряд і президента Володимира Зеленського.

Читайте також: Кияни назвали головні проблеми столиці, і чим має займатися влада, – опитування “Політарени” і Active Group

Подібні

Російській військовий пригрозив Путіну, що армія РФ розверне зброю проти Кремля

Ролик, опублікований в інстаграмі 25 червня, менш ніж за дві доби переглянули понад 12 мільйонів разів

Путін звинуватив Україну у спробах зірвати турсезон і наказав “звести до нуля” наслідки ударів

За його словами, Москва згодна на діалог винятково “на базі стамбульських домовленостей”

ЗСУ отримають модернізовані бронеавтомобілі “Гюрза-2”: які головні характеристики

Головна фішка такої машини – оснащення ШІ

Решетилова зізналася, що ще рік тому знала про знущання над військовослужбовцями у “Скелі”

Утім, результату розслідування немає й досі