опитування росіян про війну
Фото: pexels/mohannad-marashdeh

Наразі громадяни РФ розглядають війну в Україні “винятково з погляду фінансової вигоди”. Справжній рівень підтримки бойових дій серед росіян оцінити неможливо. Водночас незалежні соціологи відзначають суттєве зростання апатії до цієї теми загалом. Навіть серед тих, хто раніше виступав проти війни.

Про це йдеться в матеріалі The Times.

“Москва готується до урочистостей з нагоди 80-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною. Водночас на одній з будівель – оголошення із закликом новобранців записатися на військову службу з обіцянкою високих виплат. Хоча президент Путін намагався порівняти боротьбу Радянського Союзу проти нацизму у Другій світовій війні з його нинішньою та сфабрикованою кампанією “денацифікації” в Україні, ця реклама нагадує про неминучу різницю між цими двома конфліктами”, – йдеться у матеріалі.

Автори публікації вказують, що мільйони радянських громадян добровільно служили, захищаючи свою батьківщину від загарбників. Армія Путіна є “дедалі більш найманським контингентом” тих, хто ризикує своїм життям заради особистої вигоди.

“Повсякденне життя стає дедалі більш мілітаризованим. Попри падіння доходів від нафти та зростання дефіциту бюджету, цього року Кремль подвоїв фінансування “Юнармії“, – повідомляють у публікації.

Підтримка війни у РФ

Зазначають, що у “Левада-Центр” протягом останніх років повідомляли про підтримку росіянами війни проти України на рівні 70−80%. Видання вказує, що достовірність результатів цих опитувань “викликає сумнів через острах висловлювати свою думку в тоталітарній країні”.

Водночас російський політолог Кирило Рогов підтверджує, що більшість росіян дійсно підтримують війну проти України, при цьому “не відчувають жодної відповідальності за неї”. За його словами, “вони не розуміють причин війни проти України”.

“Соціолог-дослідниця Марина, яка їздить Росією та питає думку людей про війну, розповіла, що всупереч усім зусиллям держави, ставлення людей до війни стає дедалі більш апатичним. Для них “війна стає звичною і, отже, невидимою частиною реальності”, – йдеться у публікації.

Читайте також: Кремль рекордно збільшив свої витрати на пропаганду: один тільки телеканал Симоньян за рік витратив $390 млн

Видання наводить приклад такого опитування у Бурятії, де жителі розповіли, що багато хто з них розглядає війну винятково з погляду фінансової вигоди і називали відправку на фронт “відрядженням”.

“Люди розуміють, що не можуть ні на що впливати, що від них нічого не залежить, тому вони вирішили про це просто не думати. Таку ж саму апатію відчувають й ті, хто раніше був проти війни. Причиною цьому є широкомасштабні державні репресії. Громадяни бояться обговорювати війну або політику, оскільки побоюються доносу”, – розповіла виданню дослідниця. 

Читайте також: Режим Путіна вже не здатен зупинити війну в Україні без серйозних політичних наслідків усередині країни, – Bild

Як повідомлялося раніше, станом на листопад 2024 року, від початку повномасштабного вторгнення в Україні, російська армія втратила понад 700 тис. осіб.

Лише за 7,5 місяців від початку “курської операції”, на цьому напрямку РФ втратила 55 тисяч солдатів.

Подібні

У посольстві України в Словаччині відреагували на звинувачення Фіцо в бік Зеленського

Водночас там нагадали, що Україна ще 11 березня безумовно погодилася на повне припинення вогню

Дрони СБУ атакували російський Муромський приладобудівний завод, — ЗМІ

Зафіксовано щонайменше п’ять потужних вибухів на території заводу

РФ прагне оточити Харків: репортаж The Guardian

Росія намагається розширити плацдарм на правому березі річки Оскіл

Стан Кадирова серйозно погіршився і він терміново готує собі наступника: хто ним стане і що відбувається у Чечні

Неофіційно відомо, що в нього некроз підшлункової залози