Президент Володимир Зеленський 23 липня зібрав усіх керівників правоохоронних та антикорупційних органів для “дуже потрібної, відвертої й корисної розмови”.
Світлину з цієї зустрічі оприлюднили на офіційній сторінці президента.
“У нас усіх спільний ворог – російські окупанти, і захист Української держави передбачає достатню силу правоохоронної та антикорупційної систем, а отже – реальне відчуття справедливості”, – заявив президент.
Він знову повторив, що кримінальні провадження “не мають тривати роками без законних вироків”, а ті, хто працює проти України, “не мають почуватися комфортно й не відчувати, що таке невідворотність покарання”.
Читайте також: Зеленський підписав закон №12414, а генпрокурор Кравченко тепер каже про “сім’ю”
“Я вдячний усім учасникам нашої сьогоднішньої зустрічі: СБУ, НАБУ, САП, НАЗК, ДБР, МВС, Генеральному прокурору. Дякую за готовність працювати в команді – у команді України. І заради інтересів України. Ми домовились, що всі працюватимуть виключно конструктивно”, – заявив глава держави.
Зеленський також заявив, що “чує, що каже суспільство”.
“Бачимо, чого очікують люди від державних інституцій для забезпечення справедливості та ефективності кожної інституції. Обговорили необхідні адміністративні, законодавчі рішення, які дозволять зміцнити роботу кожної інституції, вирішити наявні суперечності, зняти загрози. Всі працюватимуть разом, на політичному рівні підтримаємо”, – повідомив він.
Президент також повідомив, що з учасниками зустрічі домовились, що наступного тижня “буде глибока робоча зустріч щодо плану загальних дій”.
“А за два тижні має бути готовий спільний план – які кроки потрібні та будуть реалізовані, щоб зміцнити Україну та зняти наявні питання, дати більше справедливості й реально захистити інтереси українського суспільства”, – повідомив Зеленський.
Нагадаємо, що керівник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов прокоментував скандал навколо закону №12414 і заявив, що Україну врятують сильні військо та інституції, але нація програє, якщо її розривають внутрішні суперечності.
Протести: що відомо
Ввечері 22 липня у великих містах України сотні людей влаштувати акції, вимагаючи ветувати законопроєкт. Протести відбулися у Києві неподалік від будівлі Офісу президента, у Львові, Одесі, Дніпрі. Правоохоронці попередили, що будуть діяти згідно з законом щодо активістів, які зібралися у центрі Києві, після початку комендантської години.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що він не проти акцій протесту, якщо вони не порушують закон. У президента й досі жодним словом про ці протести не обмовилися.