Президент України Володимир Зеленський хоче провести переговори із главою США Джо Байденом щодо передачі Україні далекобійних ракет ATACMS вже цієї осені. Він наголосив, що його думка та підтримка дуже важлива.
Про це йдеться в інтерв’ю українського президента для телеканалу CNN.
“Я думаю, що Байден може перевернути цю сторінку війни. Одного разу він уже зробив це з HIMARS”, – заявив Зеленський.
Президент додав, що це буде не перша розмова з Байденом стосовно ATACMS. Мовляв, “ми просуваємося і сподіваюся, що отримаємо їх восени”.
Також Зеленський зауважив, що Україні дуже важливо не робити паузу і контрнаступі, тому для цього й дуже потрібні ATACMS. З цією ж метою слід якомога швидше пересадити льотчиків Повітряних сил ЗСУ на західні винищувачі.
“Ми всі хочемо досягти успіху та щасливого кінця. Але це не кіно на півтори години. Це контрнаступ. І це не фільм зі щасливим кінцем. У нас не буде щасливого кінця. Ми втратили багато людей. Це не щасливий кінець. Треба це визнати. І перемога – єдина річ, яка може принести деокупацію, і не дати Росії можливості напасти на інші країни, країни Балтії, Польщу, та всіх нас повернути до Радянського Союзу”, – наголосив український президент.
Що відомо про ракети ATACMS для України
Україна ще з 2022 року просить США про передачу далекобійних ракет ATACMS, які здатні бити по цілях на відстані до 300 км. ЗСУ можуть використовувати такі ракети за допомогою РСЗВ HIMARS, які раніше також отримали від Штатів.
Нещодавно міністр закордонних справ Дмитро Кулеба обговорив можливе постачання ATACMS Україні із держсекретарем США Ентоні Блінкеном, і зазначив, що “ця опція залишається відкритою”. А згодом стало відомо, що ймовірно Байден близький до ухвалення рішення про передачу Україні ракет великої дальності.
Нагадаємо, у Зеленського розповіли, як ракети Taurus та ATACMS змінять ситуацію на фронті. Найголовніше те, що ці ракети збережуть життя українських військових.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат переконаний, що ATACMS допомогли б Україні знищувати кораблі РФ і ракетні комплекси. Крім того, нині для ЗСУ досяжна будь-яка точка в Криму.
Водночас американські посадовці просять президента США Джо Байдена передати Україні ATACMS. Також у листі йдеться про винищувачі F-16, додаткові ППО Patriot і танки M1 Abrams. Згодом посол назвала умови США для передачі Україні ракет ATACMS. За її словами, переговори між американською та українською сторонами зазвичай є непублічними.
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що далекобійні ракети ATACMS поставлять крапку в демілітаризації РФ. А поки що броньована техніка Bradley, Marder та AMX посилить наступальні можливості.
Читайте також: США поки не передадуть Україні далекобійні ракети ATACMS – Кулеба назвав причину