Президент Володимир Зеленський пропонує встановити пам’ятник гетьману Івану Мазепі у Києві на бульварі Шевченка там, де раніше стояв пам’ятник Леніну, який повалили 8 грудня 2013 року під час Революції Гідності.
Про цю пропозицію він заявив, відкриваючи погруддя Мазепі на території Києво-Печерської лаври
“Відтепер у Києво-Печерській лаврі стоятиме погруддя великого українця Івана Мазепи – одного з найвидатніших українських гетьманів, державників і меценатів. Саме за опіки Івана Мазепи Києво-Печерська лавра набула свого величного вигляду: були зведені мури і фортифікації, оновлені храми, а також розвивалися друкарня та книгодрукування. Його внесок назавжди став частиною історії цієї святині”, – заявив Зеленський.
Він нагадав, що Росія століттями бруднила ім’я Мазепи, і “прагнула, щоб українці дивилися на свою історію чужими очима, переконуючи наш народ, що Мазепа – зрадник”
“Це брехня, і ця брехня програла. Назавжди”. – підкреслив Зеленський.
“І безумовно, масштаб цієї постаті заслуговує на повноцінний пам’ятник в столиці нашої держави. Вважаю, що ідеальне місце для нього існує – існує з грудня 2013-го на бульварі Шевченка. І я впевнений: там, де Ленін впав, міцно стоятиме Мазепа”, – зазначив Зеленський.
Нагадаємо, наприкінці травня мер Києва Віталій Кличко заявив, що фонтан є “найбільш нейтральним рішенням” для громадського простору на місці колишнього пам’ятника Леніну навпроти Бессарабського ринку.







