Обмін полоненими

Україна очікує на новий обмін полоненими вже найближчим часом.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Зустріч із командою Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Детально обговорили результати обмінів, які вже відбулися цього року, та підготовку наступних обмінів. Сподіваємося, що зможемо найближчим часом зустріти вдома українців, які нині у полоні в РФ й на тимчасово окупованій території”, – наголосив він.

Координаційний штаб опрацював необхідні для обміну документи, списки, і постійно комунікує з російською стороною. Окрема увага приділяється людям, які опинилися у полоні ще до початку повномасштабного вторгнення РФ. 

“Пам’ятаємо про всіх наших людей, які й досі в російській неволі: як про військових, так і цивільних. Обговорили запити міжнародних організацій та роботу з партнерами для звільнення людей. Тому важливо зробити все, щоб був прогрес по всіх категоріях полонених: журналісти, мери міст і керівники громад, енергетики, наші воїни – азовці, морпіхи, десантники та всі інші, по кому обмінний процес йде особливо складно. Наша мета – повернути додому всіх наших людей із неволі. Звіряємо всю інформацію, перевіряємо по кожному прізвищу. Нерідко буває, що людина у переліку безвісти зниклих, але ми знаходимо її в таборах у РФ та повертаємо в Україну”, – додав він.

Зеленський наголосив, що робота триватиме. Тому Україна говоритиме й з деякими лідерами країн-партнерів для додаткових кроків.

Подібні

Саміт G7 сьогодні розгляне посилення тиску на Росію через обстріл Лаври та міст України, – фон дер Ляєн

Саміт G7 обговорить масовану атаку Росії на Україну

Навроцький назвав вступ України до ЄС загрозою для польських фермерів

На його думку, Брюссель чинить тиск на аграрний сектор країни

Федоров сказав, коли почнуть звільняти військових, що служать з 2022 року і більше

Указ президента матиме пріоритет над підписаними контрактами

Рада розблокувала закон, який передбачає збільшення фінансування оборони на 1,56 трлн грн

Рада відхилила 7 постанов, які блокували закон