Сьогодні, 21 липня, у 29-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (UDCG) у форматі “Рамштайн”, яке проходило в онлайн-форматі, взяли участь 52 країни.
Про це повідомив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі у вступному слові, відкриваючи засідання “Рамштайну”.
Захід відбувся під головуванням Великої Британії та Німеччини та присвячений посиленню оборони України. Гілі нагадав, що минулого тижня президент США Дональд Трамп анонсував новий план щодо “масштабної передачі озброєння НАТО” для України та пообіцяв швидко доставити його на поле бою.
“Мене звати Джон Гілі – я міністр оборони Великої Британії й співочолюю та скликаю цю Контактну групу з питань оборони України разом із міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом. Сьогодні у цьому дзвінку беруть участь 52 союзники та партнери. Це свідчення натхнення, яке український народ надає нам своєю боротьбою за свободу та за безпеку всіх вільних націй”, – заявив він.
Гілі додав, що Британія підтримує політику США і повністю братиме участь в її успішній реалізації. Він зазначив, “щоб гарантувати, що Україна має все необхідне для самозахисту, Трамп також запустив відлік 50-денного терміну для Путіна, аби погодитися на мир або зіткнутися з нищівними економічними санкціями”.
“Як члени цієї Контактної групи з питань оборони України, ми маємо зі свого боку підключитися до 50-денної кампанії щодо озброєння України на полі бою. Це необхідно для того, щоб підштовхнути Путіна за стіл переговорів”, – наголосив Гіллі.
Яка мета “Рамштайну”
Головна мета засідань у форматі “Рамштайн” (офіційно – Контактна група з питань оборони України) полягає в координації та прискоренні військової допомоги Україні для відсічі російської агресії та забезпечення її обороноздатності як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Ці зустрічі, які об’єднують представників понад 50 країн світу, мають декілька ключових завдань.
Нагадаємо, останнє засідання у форматі “Рамштайн” провели в штаб-квартирі НАТО 4 червня. Тоді його також скликали Британія та Німеччина. Вперше за три роки міністр оборони США Піт Гегсет не взяв участі у засіданні.