кабмін виділив 113 млн грн на підготовку угоди із США
Засідання Кабміну. Фото: Денис Шмигаль/Telegram

За склад нового Кабінету міністрів України голосуватимуть “пакетом” – тобто без виносу на обговорення окремих кандидатур міністрів. 

Про це повідомляє видання “РБК-Україна” з посиланням на власні джерела серед народних депутатів.

Винятком стануть лише міністри оборони та закордонних справ, яких згідно з Конституцією, вносить до парламенту президент України. Разом з тим, співрозмовники розділилися в оцінках такого підходу: деякі з них вважають, що пакетне голосування було очікуваним, адже окремий розгляд кожного з кандидатів дуже суттєво затягнув і ускладнив процес призначення нового уряду.

“Натомість деякі депутати були розчаровані “пакетним” підходом, адже вони розраховували, що кожного з нових міністрів їм дадуть шанс обговорити та призначити окремо. Законодавство передбачає різні можливості призначення нового складу Кабміну. Адже “рішення щодо призначення членів Кабінету міністрів України може прийматися як списком, так і щодо окремих посад”, – йдеться в статті 9 закону “Про Кабінет міністрів України”, – зазначило видання.

Що відомо про зміни в уряді

Так, 13 червня, народний депутат України Дмитро Разумков заявив, що ініціює відставку уряду Дениса Шмигаля і збирає підписи. Потрібно 150 підписів нардепів, щоб винести питання про недовіру уряду на порядок денний. Вже за кілька днів у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №13407 щодо звільнення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Згодом народний депутат України від “Голосу” Ярослав Железняк повідомив, що готується звільнення Кабінету міністрів і самого Дениса Шмигаля. Нардеп нагадав, що Шмигаль працює на посаді прем’єра найдовше з усіх за всю історію України – шість років, але періодично з’являлася інформація про його звільнення.

Раніше Железняк оприлюднив список політиків, які з великою ймовірністю незабаром отримають міністерські посади в уряді України. Він, зокрема, заявив, що не вірить у призначення чинного прем’єр-міністра Дениса Шмигаля або віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної послом до США. Нардеп вважає, що Стефанішина збереже позицію віцепрем’єрки з євроінтеграції.

Сама ж Стефанішина запевняє, що “ні в уряді, ні в парламенті” з нею про відставку ніхто не говорив. За її словами, “це лише два джерела, з яких, власне, ця інформація розповсюджується”.

Читайте також: У Раді зареєстрували постанову про звільнення Галущенка з посади міністра енергетики

Нагадаємо, сьогодні, 14 липня, Зеленський запропонував Свириденко очолити Кабінет міністрів. Він наголосив, що очікує на представлення програми дій нового уряду вже найближчим часом.

А незадовго до цього Железняк повідомив, що 16 липня в уряді можуть відбутися великі кадрові зміни. Там зазначалося, що саме Свириденко може зайняти місце прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Читайте також: Свириденко назвала задачі оновленого Кабміну України

Подібні

Масована атака РФ на Україну: “шахеди” і ракети долетіли до Чернівців, Львова і Луцька

Цей удар окупантів вже назвали одним з наймасштабніших

У Трампа розглядають можливість передачі Україні $5 млрд доларів із заморожених активів РФ: щоб надіслати сигнал

Ще є $3,85 млрд доларів, що залишилися з часів Байдена

Зеленський вніс до парламенту черговий законопроєкт щодо воєнного стану і мобілізації

Це буде вже 16 раз