Запланована пенсійна реформа в Україні передбачає обовʼязкове відрахування 9% від зарплати на накопичувальну пенсію. Це може допомогти збільшити розмір майбутньої пенсії.
Про це заявила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За її словами, такі відрахування дозволять отримати на пенсії 20% від своєї середньої зарплати за життя. А інші 20% направлятимуть з солідарної системи. У сумі це дасть коефіцієнт заміщення на рівні 40%.
“Сплачуєте добровільно більше, і очевидно, що покриття буде більшим. Проте це вже можливість людини самостійно врегулювати, скільки вона буде сплачувати на накопичення, і потім вираховувати той свій відсоток”, – зазначила Жолнович.
Міністерка розповіла, як працює пенсійна система, та що таке коефіцієнт заміщення. Наприклад, людина протягом життя щомісячно заробляє 20 чи 30 тисяч гривень, чи 30 тисяч гривень, і сплачує певні внески, щоб на старість забезпечити собі якийсь відсоток від цієї суми. Адже коли людина виходить на пенсію, то її пенсія не дорівнює заробітній платі.
“Це велика гарантія, бо якщо сьогодні з кожної зарплати ви сплачуєте безпосередньо в пенсійний фонд майже 19%, то гарантія в 40% – це приріст вдвічі цієї суми, це хороша гарантія, і вона визначена європейськими регламентами, і тому ми до неї прагнемо наблизитися. Сьогодні таке покриття, на жаль, у переважної більшості пенсіонерів становить усього 28%. Це недостатньо, ми це розуміємо і думаємо над тим, як би його підвищити. І другі 20% плюс від тієї ж середньожиттєвої заробітної плати, як мінімум, ми гарантуємо, якщо буде накопичувальна пенсійна система”, – наголосила вона.
Нагадаємо, станом на листопад 2024 року найбільші пенсії отримують пенсіонери з Києва. Водночас найменші виплати мають люди із західних регіонів України.