про переговори України з РФ
Фото: Генштаб ЗСУ

Українські офіційні особи, які місяцями заявляли, що не поступляться територією, яку окупувала Росія в жодному мирному врегулюванні, з приходом до влади Дональда Трампа, схоже, поміняли свою думку.

Про це пише американське видання The New York Times.

“Зараз, коли новообраний президент США Дональд Трамп наполягає на “прискореному графіку переговорів”, Україна такого ж значення надає отриманню гарантій безпеки, як і тому, де може пройти лінія розмежування”, – йдеться у матеріалі.

Видання зазначає, що з огляду на те, як українські сили постійно втрачають позиції на сході, два українські високопосадовці заявили, що “захист інтересів України на потенційних переговорах залежатиме не від кордонів”, які, ймовірно, будуть визначатися бойовими діями, а від того, “які існують гарантії дотримання режиму припинення вогню”.

“Переговори повинні базуватися на гарантіях. Для України немає нічого важливішого”, – цитує видання голову Комітету з питань оборони та розвідки Верховної Ради України Романа Костенка.

У матеріалі зазначають, що інший український посадовець, який на умовах анонімності “був більш відвертим”, прямо сказав, що гарантії безпеки – найголовніше.

Читайте також: Трамп призначить спецпосланця для проведення переговорів про завершення війни в Україні, — Fox News

“Територіальне питання надзвичайно важливе, але це все ж таки друге питання. Перше питання – це гарантії безпеки”, – зазначив він.

Територіальне питання

Разом із тим, Костенко зауважив, що Україна визначає свої кордони на основі декларації про незалежність 1991 року. З того часу Росія отримала контроль над близько 20% української землі, але “Київ офіційно не відмовиться від своїх претензій на будь-яку територію”, що перебуває під російською окупацією.

 “Схоже, що саме такий підхід Україна використовує, щоб виправдати будь-яку можливу угоду, в якій Росія збереже контроль над українською землею. У жовтні президент Володимир Зеленський, обговорюючи питання припинення вогню, сказав: “Усі розуміють, що незалежно від того, яким шляхом ми підемо, юридично ніхто не визнає окуповані території як такі, що належать іншим країнам”, – пише видання.

Нагадаємо, що згідно з даними останніх опитувань, більшість громадян України – 58%, продовжують виступати проти територіальних поступок Росії. На втрату територій в обмін на перемир’я готові 32% опитаних.

Подібні

“У нас немає стільки зброї для України, щоб повністю замінити підтримку США”, — посол Франції

Європейський Союз не має достатньої кількості зброї, щоб повністю замінити допомогу Сполучених…

У Financial Times розповіли, як недобудовані українські фортифікації допомагають РФ швидко наступати

Дніпропетровщина за рік витратила $7,3 млн на будівництво оборонних укріплень, які почали зводити лише два місяці тому

Клименко про мобілізацію поліціянтів: Безпека, яка нині є, сама себе не забезпечить

За його словами, кожної доби на службу заступає 6,5 тис. поліцейських

В ОП не розкрили імена представників Трампа, з якими зустрічався Єрмак

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, під час візиту делегації до США,…