Армія РФ хотіла влаштувати в Україні новий Голодомор, розгорнувши його у три етапи. Відповідні докази наразі збирають українські прокурори разом з правозахисниками, після чого передадуть їх до Міжнародного кримінального суду.
Про це повідомляє The Guardian.
Надалі МКС розпочне нове кримінальне розслідування, яке дозволить висунути чергові звинувачення російському диктатору Володимиру Путіну. Перший етап Голодомору мав розпочатися у перші дні повномасштабного вторгнення, коли російські нацисти взяли в облогу деякі міста України, куди припинилося постачання продовольства. По чергах та магазинах з їжею завдавалися прицільні удари, де загинули 20 цивільних у Чернігові вранці 16 березня 2022 року, коли російські уламкові бомби вибухнули біля супермаркету, коли українці стояли у черзі за хлібом.
“Юридична компанія Global Rights Compliance працює з українською прокуратурою до кінця наступного року над упорядкуванням досьє. Намір полягає у тому, щоб подати заяву відповідно до статті 15 Римського статуту, яка дозволяє третім особам надсилати інформацію про можливі військові злочини прокурору МКС. Рішення про продовження справи прийматиме прокурор, який базується у Гаазі”, – зазначає видання.
Окремим рядком іде облога Маріуполя, куди не постачалося продовольство, а гуманітарні коридори перебували під атакою або блокувалися російськими терористами, що зумовило тисячі жертв.
Другим етапом російські терористи почали знищувати об’єкти, необхідні для виживання цивільного населення – запаси їжі та води, а також джерела електроенергії.
“Якщо ви знищуєте об’єкти, необхідні цивільному населенню, такі як енергетична інфраструктура у розпал зими, то ваші дії є спланованими”, – зазначив старший юрист GRC Юсуф Хан. Також він нагадав, що Миколаїв через росіян від початку війни й аж до минулої осені залишався без води.
Зрештою, третій етап – спроби російських терористів запобігти чи обмежити експорт українських продуктів харчування. Численні атаки на зернові об’єкти України та спроби заблокувати транспортні коридори – це саме звідси. Наприкінці липня та на початку серпня російські окупанти знищили щонайменше 270 тисяч тонн українського продовольства.
“Путін може нести відповідальність за скоєння цих злочинів безпосередньо, спільно з іншими та/або через інші, а також за нездатність здійснювати належний контроль над російськими військовими чи іншими особами, яких звинувачують у конкретних злочинних діях”, – резюмував Хан.
Нагадаємо, 17 березня палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду видала ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Причиною стали воєнні злочини щодо незаконної депортації населення і передачі дітей з окупованих районів України до РФ.
Також варто зазначити, що у липні цього року в Гаазі розпочав роботу Міжнародний центр для розслідування вторгнення РФ в Україну. Відповідне рішення про запуск прийняли ще у березні під час конференції “United for Justice” у Львові.
Читайте також: Україна проти Росії – чому судовий процес у Гаазі є унікальним і історичним, та які будуть наслідки