оборонні підприємства Європи залежать від Китаю
Фото: сайт Rheinmetall

Європейські оборонні підприємства залежать від постачання бавовни з Китаю. Бавовняні волокна – це основний інгредієнт, необхідний для виробництва нітроцелюлози, що використовуються в артилерійських снарядах та інших вибухових речовинах.

Про це пише Financial Times.

Повідомляють, що згідно з даними Центру міжнародної торгівлі, на частку Китаю припадає майже половина світової торгівлі целюлозою з бавовняних волокон. Найбільшими імпортерами матеріалу є Німеччина, Швеція та Бельгія.

“Компанії попередили, що буде важко швидко наростити виробництво вибухових речовин, оскільки вони залежать від китайських джерел, і що існує небезпека, що Китай може обмежити експорт матеріалу, якщо відносини між країнами погіршаться”, – йдеться у матеріалі.

У компанії Rheinmetall, яка є виробником боєприпасів, повідомили, що Європа покладається на Китай, який постачає “понад 70%” бавовняного волокна.

“Існує ризик того, що Китай може припинити поставки з геополітичних міркувань. Тому ми купуємо якомога більше, щоб заповнити наші запаси”, – пояснили у Rheinmetall.

Читайте також: Концерн Rheinmetall отримав від НАТО замовлення на артснаряди для України: яка вартість замовлення

В компанії Saab заявили, що залежність від Китаю “може становити підвищений ризик у майбутньому”, але сьогодні немає ніяких проблем з ланцюжком поставок.

“Росія, яка також нарощує виробництво боєприпасів, за останні два роки збільшила імпорт нітроцелюлози з Китаю. Згідно з даними про імпорт, закупівлі РФ в Китаї зросли з 3,4 млн доларів у 2022 році до 7,18 млн доларів за перші 10 місяців 2023 року”, – йдеться у матеріалі.

У Saab також повідомили, що в довгостроковій перспективі компаніям, можливо, доведеться розглянути “альтернативні способи виробництва критично важливих матеріалів” для забезпечення безпеки європейської екосистеми боєприпасів.

Читайте також: У ЄС представили першу оборонно-промислову стратегію, до якої залучена Україна: що відомо

“Хоча робота над виробництвом целюлози з деревини триває, компанія заявила, що вона ще не запущена у виробництво”, – зазначають у матеріалі.

Дочірня компанія оборонного підрядника Rheinmetall, Nitrochemie, яка виробляє нітроцелюлозу, підтвердила, що розглядає можливість створення підрозділу з виробництва бавовняного волокна в Нижній Саксонії.

“Зараз Rheinmetall накопичила трирічний запас волокна і поставки з Китаю продовжуються”, – пише видання.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз має намір збільшити оборонно-промислове виробництво. Завдяки цьому в ЄС хочуть, щоб до 2035 року половина оборонних систем закуповувалася всередині блоку, що змінить тенденцію, коли більша частина військової техніки закуповується у третіх країнах.

Подібні

Розвідка США попередила про можливий новий удар “Орєшніком” по Україні найближчими днями

РФ може вдруге застосувати експериментальну балістичну систему середньої дальності “Орєшнік” для удару…

Зеленський про падіння режиму у Сирії: “Асад утік до Путіна. Куди втече Путін?”

У зверненні до Міжнародного дня захисту прав людини, який відзначається сьогодні, 10…

Cтало відомо, скільки українських АЕС значною мірою відновили виробництво електроенергії після обстрілів РФ

Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська атомні електростанції значною мірою відновили виробництво електроенергії. Йдеться…

У Грозному дрони вдало атакували будівлю з військовими РФ: Кадиров грозиться нищити “укронатівців”

Офіційно заявляють про чотирьох поранених силовиків у поліцейських казармах Чечні