опитування про Україну в ЄС і НАТО
Фото: dpravda.org

Євросоюз готовий до радикальних дій, якщо прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан продовжить блокувати пакет допомоги Україні. Потенційний запасний варіант полягатиме у тому, щоб решта країн-членів надавали військове фінансування Києву поза бюджетним процесом ЄС.

Про це повідомляє Bloomberg.

Видання, посилаючись на джерела в уряді ЄС, зазначає, що 26 країн-членів готові прийняти пакет військової допомоги Україні на саміті у Брюсселі 1 лютого, незалежно від підтримки Угорщини. Інсайдери зауважують, що якщо глава угорського уряду вирішить піти цим шляхом, Євросоюз може розпочати наступний етап штрафних заходів проти Будапешта, які можуть призвести до позбавлення його права голосу як країни-члена.

“Чиновники додали, що підготовка до такого сценарію вже добре просунулася”, – йдеться у повідомленні.

У видані припускають, що таким чином в уряді ЄС можуть початись ширші зіткнення, на тлі попереджень прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Адже минулого тижня словацький лідер вже попередив колег, що він захищатиме Угорщину від будь-яких потенційних кроків, спрямованих на те, щоб позбавити уряд Орбана можливості здійснювати свої права в блоці.

Нагадаємо, 15 грудня премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето щодо надання допомоги Україні. Однак це питання знову розглядатимуть на саміті ЄС 1 лютого. Втім Орбан заявляє, що блокуватиме виділення допомоги і надалі.

Відомо, що згодом у Європарламенті ініціювали збір підписів під петицією, щоб позбавити Угорщину права голосу у Раді ЄС. За чотири дні стало відомо, що необхідну кількість підписів було зібрано. Це питання розглянуть 18 січня.

Читайте також: Єврокомісія готова йти на поступки Орбану, щоб затвердити 50 млрд євро для України, – FT

Новий прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо підтримав вето угорського колеги Віктора Орбана щодо виділення допомоги Україні. Фіцо та Орбан хочуть, аби для Києва створили окремий механізм, який базується на розподілі допомоги на основі валового національного доходу.

Читайте також: В Угорщині заявили, що “до досягнення угоди з ЄС щодо допомоги Україні ще далеко”

Подібні

Трамп пообіцяв, що Росія не нападе на НАТО, поки він є президентом США

“Ці люди справді люблять свої країни. Ми тут, щоб допомогти їм”

Україна працює над перехоплювачами “шахедів”: Федоров обіцяє, що це відчуватиметься протягом літа

У разі успіху, масштаб терору цивільного населення може помітно знизитися

Кремль не має ресурсів для створення “буферної зони” вздовж кордону з Україною, – ДПСУ

Йдеться про напрямки в межах Сумської, Чернігівської та Харківської областей

Україна не є членом НАТО, і моє завдання, щоб так і лишалося, — Орбан

Також він додав, що не вважає, що РФ становить реальну загрозу для Альянсу